Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tárgyalás nélkül hoztak egy...

Saucony kérdése:

Tárgyalás nélkül hoztak egy ítéletet m bűnösnek találtak ugyan nyolc napon belül gyógyuló de akár alkalmas lehetett volna 8 napon túl gyógyuló súlyos testi sértés re is. Az ítélet még nem jogerős ma kell eldöntsem el fogadom vagy nem?

Figyelt kérdés
Beszéltem ügyvéddel aki azt mondta hogy szerinte fogadjam el mert enyhébb intést nagyon ritka esetben adhatnak illetve akár súlyosbíthatják a is az ítéletet! A sértett az egyik legjobb barátom csak akkor éppen össze kaptunk de másnap már megbeszéltük és azóta is jó a viszonyunk. Igazából nem tudom mi tévő legyek a perköltségre már jeleztem hogy kérek részletfizetést, dehogy fellebezek az itélet ellen azt nem tudom eldönteni. beszéltem a sértett el az a barátommal azt mondta hogy kedvező vallomást fog tenni a bíróságon de sajnos a rendőrségen tett tanúvallomását fogják figyelembe venni vagy ha mást állít akkor meg fogják tőle kérdezni hogy most akkor mikor emlékezett rá jobban? Meg hát ugye meg fogják vádolni hamis tanúzásal is. Illetve az lenne még a kérdésem hogyha letelt a felfüggesztett börtönbüntetésem,és pl 5 év múlva lenne egy újabb ügyem akkor ezt figyelembe veszik? Vagy ez törlődik ? Szerintetek elfugadjam? Lehetőleg olyan írjon akinek már volt felfüggesztette vagy jártas ebben a témában

2020. márc. 24. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt leírhattad volna, hogy mennyi a büntetés. Az, hogy súlyosabb érhet-e, az teljesen független attól, hogy te mit csinálsz, mert az ügyészség is kérheti tárgyalás tartását, és ha ők kérik, akkor lehet súlyosabb, de ha nem kérik, csak te, akkor nem lehet súlyosabb a büntetés.

5 év elteltével ez a büntetés már csak súlyosító körülmény, de a végrehajtását csak a próbaidő alatt elkövetett újabb bűncselekmény miatt rendelhetik el.

2020. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A bubtetésem 1 év börtön 2 évre felfüggesztve
2020. márc. 24. 14:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el, az ügyvéded is ezt tanácsolja, és a felfüggesztett gyakorlatilag csak annyi, hogy nem szabad újabb bűnt elkövetned azalatt (egyébként se kéne). Én csak akkor forszíroznám az ügyet, ha olyan munkát akarnál, amihez mindenképpen kell a tiszta erkölcsi.
2020. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te amúgy jogász vagy?
2020. márc. 24. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az első voltam, és az vagyok. A felfüggesztettnek egyébként valóban két hátránya van: egyrészt, ha a próbaidő alatt elkövetett újabb bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek, akkor azt is le kell tölteni, másrészt a próbaidő alatt nem kaphatsz tiszta erkölcsit. Ezt neked kell eldönteni. Mondjuk tárgyalást persze akkor érdemes kérni, ha tudsz mondani olyat, ami miatt enyhébb büntetést szabnak ki.
2020. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen hogyha kérem a tárgyalást Akkor viszont ki tudja mikor lesz. Mármint a jelenlegi járvány helyzetre értem. Lehet mondjuk egy év múlva És ha körülbelül ugyanezt az ítéletet kapnám akkor csak elpazarolt egy év. Lenne az egész. mi ketten a fácán megbeszéltük a dolgunkat annyit mondott hogy a bíróságon kedvező dolgokat mond de hogy mit vesz figyelembe a bíróság és mit nem azt nem tudom. Azt nyilván nem mondhatja hogy nem ütöttem meg.
2020. márc. 24. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Mondjuk, amíg nincs jogerős ítélet, addig tiszta az erkölcsid. És az is igaz, hogy a mostani helyzetben nem egyhamar lenne ítélet.

2020. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Látom a privátra nem válaszolsz akkor még csak annyit kérdeznék ha fellebbez ek akkor erősebb büntetést nem kaphatok igaz?
2020. márc. 24. 18:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ülök egész nap a gép mellett. A válasz : az, hogy kaphatsz - e súlyosabb büntetést, nem tőled függ. Ha az ügyészség kéri a tárgyalás tartását, akkor kaphatsz, ha nem kérik, akkor nem.
2020. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fellebbezni eleve nem fellebbezhetsz, ugyanis tárgyalás mellőzésével hoztak veled szemben végzést és nem ítéletet. Az ellen nincs helye fellebbezésnek, tárgyalás tartását kérheted csak. Nyilván előadod az okokat, hogy miért. Mert esetleg vitatod a bűnösségedet, vagy mert enyhébb büntetés kiszabását kéred. Kérni kérheted a tárgyalás tartását, valamikor, hónapokon belül lesz akkor az ügyedben egy előkészítő ülés, ott előadhatod a körülményeidet, hogy miért kéred enyhébb büntetés kiszabását. Nyilatkoznod kell, hogy egyáltalán elismered-e a bűnösségedet a váddal egyezően. Ha nem, akkor még lesz tárgyalás, nem dől el a sorsod rögtön az előkészítő ülésen. De igazából ha különösen méltányt érdemlő körülményt nem tudsz felhozni a mentségedre, akkor ugyanúgy felfüggesztettet fogsz kapni. Tehát ugyanott vagy, mint most, max. rövidebb lesz az időtartam. Ha az ügyész kéri a tárgyalás tartását súlyosításért, akkor kaphatsz súlyosabb büntetést. Más büntetést nem, max. hosszabb tartalmú szabadságvesztés büntetést, vagy a felfüggesztés tartamára nézve kérhet súlyosabb döntést. Egyébként nem. Ha te kéred a tárgyalás tartását enyhítésért, akkor akár kaphatsz enyhébbet, de maradhat ez is, ami most van.

Hogy neked mi a jobb, azt mi nem tudjuk eldönteni helyetted.

2020. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!