Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám feljelenteni a...

Hogyan tudnám feljelenteni a Rockstar Games céget? Mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Kis előzmény hogy március 14.-én feltörték a fiókom, ezt én csak később vettem észre, mert nem tudtam bejelentkezni. Kértem is új jelszót, viszont tiltva lettem a GTA Onlinból. Írtam a supportnak március 16.-án, 17.-én válaszoltak, hogy írjak egy válaszüzenetet emailben és ne az ő támogatási oldalukról, hogy bizonyítsam tényleg enyém e a felhasználó, ezt meg is tettem, de a mai napig nem jött válasz... Írtam nekik naponta egy üzenetet, de még mindig várom hogy írjanak...

Lényegében most meglopva érzem magam, mert 14000 Forintom lényegében kuka.

Kérdésem, hogyan tudnám feljelenteni őket, egyáltalán lehetséges nálunk?



2020. márc. 26. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jelentheted fel őket. A felhasználási feltételek megszegése miatt tiltották jogosan a profilodat. Nem az számít hogy ki csinálta, mert ha valakinek átadtad a fiók használatát és ő csinálta akkor a te felelősséged volt az átadás, ha pedig valaki átvette az irányítást akkor a te felelősséged volt, hogy ne voltál kellően körültekintő amikor vírusos linkre, oldalra mentél. Ebben a Rockstar-nak felelőssége nincs. Várd meg amíg válaszolnak, és ne spameld őket, nehogy letiltsanak azért is.
2020. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kattintottam vírusos linkre nem adtam meg senkinek semmit, egysze csak jött email oroszul, hogy megváltoztatták a jelszavam/emailem, persze ezt nem értettem hiszen magyar vagyok nem orosz... rá két nappal szerettem volna belélpni és nem volt jó a jelszó meg az email. Emailemet nem törték fel, mert nem jött róla értesítés hogy idegen helyről léptem be. Ráadásul az se fer hogy nekem nem kellett az emailemről engedélyezni hogy tényleg akarom e, ezt ők automatikusan végezték. (Természetesen nem én akartam... de ha én akarnám is meg kéne erősítsem nem?)
2020. márc. 26. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár a Rockstar rendszere tényleg elég sz@r hogy megerősítés nélkül lehet emailt változtatni (megjegyzem pl itt GYK-n is ilyen), de ez nem változtat azon hogy ÁSZF-t szegtél. Mégha passzívan is.


Amúgy valószínűleg egy Data Breach (adat szivárgás) áldozata vagy, én pl a 000webhost adatszivárgásánál voltam áldozat, szerencsére gyorsan azt a jelszót mindenhol máshol megváltoztattam így nem tudott senki semmit ellopni tőlem. [link] <-- Itt lehet csekkolni, persze csak publikus szivárgás esetén, ha a cég eltitkolta nyilván nem fogja megjeleníteni.


Kérdésre válaszolva: A rendrőségen tehetsz feljelentést, bár a Rocksat ellen fölös hisz te vagy a hibás, de ismeretlen tettes ellen tehetsz, természetesen nincs a rendrőségen erre se kapacitása se eszközei, így nem lesz belőle semmi.

2020. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha nem a magyar rendörségen, hanem az európain tenném fel? (nem tudom pontosan őket hogy hívják) Náluk több esélyem lenen nem? Szoktak ugrani az ilyen adatkezelési dolgokra, lényegében itt is a rendszert könnyű kijátszani.. Ha valaki bejut valakinek az fiókjába, változtathat jelszót, emailt úgy hogy eredeti tulajdonosnak az emailjére még be se kell jelentkezni, mert elfogad mindent az ő rendszerük... Ha a fiókom miatt nem is érdemes, a rendszer ellen már érdemesebb nem? Főleg hogy egy fiók értékes, ellenben a GYIK-kel, mert itt amit el tudnak lopni azok a kérdések és ennyi, ott meg több tízezer forint van lényegében, akinek már 2 játéka is van...
2020. márc. 26. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne belőle semmi hisz nem a Rockstar miatt törték fel a Rockstar accountod, hanem csak a Rockstar nem ellenőrzi a régi emailt email váltásnál ami alapvetően nem illegális dolog.

(Oka is megvan, az emberek 90%-a azért akar emailt váltani mert a régi elveszett, inaktivitás miatt törtölték stb, így a support kapna napi 100 ilyen levelet)


Ez tényleg veszett fejsze nyele. Vegyél egy GTA V kódot valahol és kezd újra.


[link]


cdkeys.com / eneba / HRKgame <-- ezeket használtam már, de szerintem a többi ilyen játékkód eladós webshop is ok ami listázva van allkeyshop-on. Az allkeyshop az kb olyan mint az árukereső.hu csak játékkulcsoknak. Bár most a forint elég sz@r de kijössz 4k-ból.

2020. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, de én már egyszer megvettem, és akkor se volt olcsó... Minek fizessek azért, mert a Rockstar nem tud segíteni... Egyébként én nem tudok olyan céget mondani, ami arra is figyelne, hogy az országot is nézze, amikor valaki be akar jelentkezni, vagy valami szokást figyelni, hogy hol szokott bejelentkezni, és ha eltér akkor ne engedje be... De hát ők biztos úgy vannak vele, hogy leszarják, megveszik mégegyszer... És egyébként ezzel a hozzáállással csak népszerűsítik a kalózkodást... Ha nem kapom vissza a felhasználómat én biztos hogy tőlük soha sem fogok vásárolni semmit se, akármilyen jó játék legyen...
2020. márc. 26. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
na megoldódott a dolog ?
2020. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen megoldódott. Supportnak írtam, annyi hogy nem állították vissza a karakteremet szóval az összes autóm kuka volt, cserébe a hackerek hagytak ott 100milliót, amiből meg tudtam venni ugyan azokat
2023. ápr. 7. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!