Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van most ez a kijárási...

Hogy van most ez a kijárási tilalom? Mikortól és milyen lakhelyre kell menjek?

Figyelt kérdés
Állandó lakcímre, vagy tartózkodásira mehetek? Ha autóba ülök akkor sem mehetek távolságot tartva a családom másik feléhez? vidékre?

2020. márc. 27. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Ez jó kérdés, mert mi van akkor, ha ahol valójában lakom, oda nem vagyok bejelentkezve?
2020. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Követem, jó lenne tudni. Erre nem tértek ki a rendeletben...
2020. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nincs kijárási tilalom, de a családodhoz csak akkor mehetsz, ha gondozásra szorulnak, és te látod el őket. Amúgy próbáljuk a szabályok betű szerinti értelmezése helyett a lényeget látni! A lényeg, hogy az érintkezéseket minimalizáljuk. Gondolom, nem szeretnéd se azt, hogy megfertőzd a családod, se azt, hogy ők fertőzzenek meg téged.
2020. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Senki nem mondta, hogy a lakhelyeden kell lenned. Senki nem fogja ellenőrizni, hogy hol laksz.
2020. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

#1


Senkit nem fog érdekelni. Ne mászkálj az utcán random, ennyi a lényeg nekik. Szóval ne legyen úgy, mint "békeidőben" amikor az öregek egész nap a padon ücsörögnek a parkban vagy a "Kindergeng" összegyűlik a Tesco parkolóban egész éjjelre randalírozni.

2020. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3#


A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal

kerülhet sor.

2020. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

NEm tilalom, csak korlátozás.

És nem lakhelyelhagyási.

Azaz bárhol bent lehetsz, csak ne kültéren legyél.

2020. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Van küjárási tiltás?
2020. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, ne menj a családhoz meg úgy általában ha lehet ne találkozz senkivel, akivel nem egy háztartásban lakszm
2020. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen, de én például tudom, hogy 12 napja szigorúan otthon vagyok és a családom másik fele is vidéken, senkivel nem érintkeztem, viszont a 3 gyerekem a panellakásban már megőrül, és mindenkinek az lenne a legjobb, ha lemennék vidékre, ahol van udvar, és az mindenkinek jobb lenne, mert ott a népsűrűség is kisebb


viszont ha elindulunk autóval, mi van, ha megállít a rendőr, hazaküldhet, megbüntethet, vagy ez belefér?

2020. márc. 27. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!