Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A miniszterelnök szinte...

A miniszterelnök szinte semmit sem csinált szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. Ki, hogy látja?


Bevezet egy kijárási korlátozást.

Olvastam a rendeletet a Magyar Közlönyben.

Teszemfel, ha nekem munkahelyem nincs, akkor ék kapásból tudnék mindenre magyarázatot adni, ha megállít a rendőr, mert indokolatlan járkálásnak látja, hogy én járkálok. Tudnék indokot, hiszen igazolni nem kell hitelt érdemlően, hogy miért vagyok kint. Egyedűl, ha este 11-kor sétálok akkor azt mondom, hogy szabadidőséta. Számtalan sok mindent meg lehet tenni.


Szerintem ez semmit nem ér.

Szerintetek?



2020. márc. 27. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Szerintetek ér valamit ez a kijárási korlátozás?


Én csak kijárási kérelemnek nevezem.

2020. márc. 27. 16:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van.

Ezért is tart itt ez az ország, mert itt mindenki a kifogásokat keresi.

2020. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, pont azt teszi, ami a dolga. Megvédi az embereket, és a gazdaságot az állampolgári tájékozatlanságból fakadó hisztitől, és kihúzza a politikai ellenfelek méregfogát, akik populizmus miatt, a valódi gazdasági következmények felmérése nélkül, nettó szavazatszerzés miatt forszírozták a kijárási tilalmat. A sok világtalan nem olvassa a rendeletet, ha olvassa, 95% értelmezni sem tudja.
2020. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs időkorlátozás a rendeletben, hogy éjjel tilalom van, nappal nem. Egyetlenegy időkorlát van, hogy vásárolni 65 év felettiek 9-12 ig mehetnek, ez idő alatt fiatalabbak nem.


Ha valaki este 11-kor megy futni vagy sétálni, akkor akkor. A rendőr úgysem fogja megállapítani, hogy indokolatlan flangálás, mert mindenkinek van annyi esze, hogy mikor jön a rendőr akkor azt mondja, hogy most tartja a szabadidősétát. Ha van táska nála, megkérdezi arendőr, hogy a táska miért van nála, megmonfja az ember, hogy azért, mert az egészségügyi séta közben inni szokott, hoz vizet, és iszogat. De, hol a vizesüveg? Az pont az előbb fogyott el. Kidobta. Vagy! Azért van a táska nála, mert egészségügyi séta közben venni szokott a nonstoppból vacsora utánra v másnap reggelre tejet. És a rendőr hiába mondaná, hogy ne hazudjon. Ha tényleg így van akkor így van. A közlönyben nincs konkrét dolog arra, hogy az egészségügyi sétásoknál nem lehet táska.

2020. márc. 27. 16:36
 5/6 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? Ha 11-kor akarok futni, miért ne futhatnék 11-kor? Vagy a COVID az így éjjeli ragadozó?
2020. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kell semmit papíron igazolni.


Nem hiába tettem fel a kérdést.


Én is menőkés vagyok.


Dehát ki lehet menni naponta 6x is. Csak egybe kell kötni, hogy most ezt veszek, most azért megyek este pedig futni és viszem a táskám mert viszek benne vizet.


Nem igaz?

2020. márc. 27. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!