Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Budapesten lakom, előző héten...

Budapesten lakom, előző héten Komaromba utaztam a páromhoz, és nem tudtam haza menni. Akkor most megbüntethetnek, ha Komaromban elmegyek boltba pl?

Figyelt kérdés
Egyertelmuen itt maradok nala meg ket hetig, de ha lemegyek a boltba es igazoltatnak, es latjak hogy a lakcimem nem ide szol, hogy magyarazhatom ki? Sajnos nem tudtam hazamenni, a korlatozast egyik naprol a masikra jelentettek be,
2020. márc. 28. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják kérni a lakcímkártyád.
2020. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akár a magyarról van szó, akár a szlovákról a 2 Komárom* közül, aki ott tartózkodik, az ott tartózkodik, nincs bünti ennyiért. Az nem lehet a túloldalon nem helyi állampolgárként, aki még nem lépett be oda. Aki már ott van, az ott lehet.

De ha MO-on vagy, sem feltétlenül ragaszkodnak a lakcímkártyádhoz, hogy jaj az pesti.

*fontos tisztába rakni, hogy Révkomárom név CSAK a magyar közigazgatási térképeken szerepel. Az eredeti neve, még a magyar Komárom felépítése előtt, a túloldali=történelmi városnak volt Komárom. Ma minderről úgy a legegyszerűbb meggyőződni, hogy amikor majd újra átsétálhatsz a hídon, nézd a szlovák helységtáblát, hogy a Komárno alatti kisebb magyar tábla mit ír (ami ugyanazt a települést nevezi magyarul), Komárom és ennyi

2020. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2020. márc. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!