Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így jár az álláskeresési járadék?

Így jár az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

2015.10 hótól 2019 4. Hóig dolgoztam egy cégnél kimentünk külföldre a családommal, 1 évig hitegettek, hogy be fognak jelenteni, ami nem történt meg, így 2020 márciusban vissza költöztünk Magyarországra annak reményében, hogy találjak újra rendesen fizető bejelentett munkát.


Erre jön ez a koronavírus és semmi esély. Már árufeltöltőnek is beadtam a jelentkezés vagy 10 helyre, de semmi.


Nem találtam semmi infót arról, hogy a felmondástól számítva meddig lehet igényelni az álláskeresési járadékot?


2020. márc. 28. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Munkaszerződés,fizetés havi kimutatás...semmilyen dokumentumod nincsen?
2020. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja...Nem a felmondás számít hanem az igénylés beadásának időpontja.

Sajnos mivel a benyújtást megelőzően, három éven belül legalább 360 nap igazolt járulékfizetést veszik alapul.

A megadott adatokból úgy látom, nálad ez nem igazolható.

2020. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De igen, mert 2015től, 2019 4. Hóig egy magyar cégnél rendesen bejelentve dolgoztam. Csak utána volt 1 év "üres" kihagyásom a külföldi munka miatt. Így a 3 éven belül 360 bejelentett munka megvan.


Viszont azt olvastam, hogy az álláskeresési járadék összegét az utolsó 3 negyedévi fizetésből számolják. Az viszont nincs. Nem tudom ilyen esetben most akkor mi a helyzet.

2020. márc. 28. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne "utolsó 3 havi fizetés". Hiszen dolgoztál tavaly áprilisig. Akkor annak az utolsó három hónapja számít, vagyis 2019.02.-04.

Azt jelenti hogy nem azt veszik alapul ami neked tetszik vagy amikor jobban - rosszabbul kerestél, hanem amikor legutoljára kaptál fizetést.

2020. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Áhh értem. Akkor ígyis megkapom, hogy 1 évvel a felmondás után igénylem, és nem egyből a felmondás után igényeltem?
2020. márc. 28. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Hahó!!!

A járulék igény benyújtást megelőző időszakban, három éven belül legalább 360 nap igazolt járulékfizetés,(munkaviszony) az elbírálás alapja.

2020. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó igen, ezt már megbeszéltük, hogy megvan, mert tavaly áprilisig 4 éven keresztül aktívan dolgoztam és járulékot is fizettem. Így a 3 éven belül 360 nap megvan, csak kimaradt 1 év.
2020. márc. 28. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor stimm.

Az átlagkereseted 60%-a körüli összegre számíthatsz.Napi lebontású kifizetendőre számolják.

(pl. 3590 ft x 90 naptári nap- a kifizetendő feléd."BRUTTÓ" amit megállapítanak mert abból is járulékot vonnak.)

Három különbözően elszámolt kifizetést fogsz kapni,mert sohasem egyenlő időre könyvelik.

2020. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!