Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijárási korlátozás alatt...

Kijárási korlátozás alatt távolsági tömegközlekedés (150km)?

Figyelt kérdés
Nagyon nem hiányozna egy kis szabálysértési bírság, ezért megkérdezem. A rendelet nem tiltja a tömegközlekedést, 1,5 m távolságon kívül gyakorlatilag csak arról ír, hogy a magánlakást csak alapos okkal lehet elhagyni (pl szabadidős sporttevékenység, bevásárlás, fodrász). Na mármost ha én megyeszékhelyről (lakhelyemről) Budapestre utaznék, például fodrászhoz vagy bevásárlást intézni, azzal nem követtem el szabálysértést? Elvi jellegű kérdés, de szerintem ez az érvelés megállja a helyét, igaz az adott településen is megtehetném de nem olyan egzakt a törvényszöveg...

2020. márc. 29. 00:50
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha 150km-t utazol egy doboz tejért és a rendőrnek igazoltatáskor is ezt mondod, akkor egyrészt, gyanús vagy, tehát simán megállít, igazoltat. Másrészt, simán megbüntet, mert feltételezi, hogy hazudsz.
2020. márc. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kerdesedre a valasz az hogy nem mehetsz igy.
2020. márc. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
48%
Maraggyotthon, mereggyélmeg!
2020. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tilja semmi, hogy utazz, egyelőre még csak az emberek józan eszére hatva kérik, hogy ne tedd.
2020. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég, ha mindenki normális emberi viselkedést tanúsít és abba szerintem nem fér bele, hogy a jelenlegi helyzetben valaki 150 km-t utazzon mondjuk fodrászhoz, vagy bevásárolni.

Persze elviekben megtehetni, meg a gyakorlatban sem valószínű, hogy mondjuk megbüntetik.

A jogszabály amúgy szerintem csacskaság. Vagy büntessen szigorúan (vállalják fel), vagy nincs szükség a rendeletre.

2020. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondd, hogy dolgozni mész. Hihetőbb. De inkább maradj otthon.
2020. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Most komolyan. Mi az igazi indokod? Mert hogy nem a bevásárlás meg nem a fodrász az is fix. Miért nem lehet megérteni, hogy MARADJ OTTHON? 2 hetet kell csak kibírni és kész. De hála neked és a hasonló gondolkodásúaknak lesz ez még több is nagyobb szigorral.

Hiányzik barátod/barátnőd? Képzeld, mindenkinek! De kibírjuk!

Akinek dolgozni kell menjen, kapott hozzá papírt. De nehogy már ne tudj bevásárolni kisebb területen. Meg nehogy már mindenkinek most a fodrász legyen a legnagyobb baja. Ezt sem veszem be, hogy most mindenkinek sürgősen egy fodrászra van szüksége.

2020. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"2 hetet kell csak kibírni és kész"


Naiv vagy, hogy ezt hiszed. A kijárási korlátozást azért hirdették 2 hétre, mert a veszélyhelyzet alatt hozott kormányrendeletek hatálya 15 nap, utána az országgyűlésnek kell azt meghosszabbítania (vagyis hétfőig így lesz, utána Viktor megkapja a teljhatalmat a 2/3-ddal). Szóval tovább fog ez tartani, mint 2 hét, és szigorodni is fog valószínűleg.

2020. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Olyan tipikus magyar felfogás ez, vagy máshol is ez van, hogy azon gondolkodnak az emberek, hogy hogy cselesszük ki a törvényeket?


Azt kellene meglátnia mindenkinek, hogy ezek a döntések nem unalomból szőttek, nem csak azért, mert ehhez volt kedve a kormánynak, hanem mert komoly a helyzet.

Nem büntetik az utazást, el tudnál menni, de én nagyon remélem, hogy csak elméleti kérdés volt és nem vagy olyan felelőtlen egy kis bevásárlásért ennyit utazni. Sőt, tulajdonképpen nagyon nyomós indoknak kellene lennie ahhoz, hogy ennyit utazz, még akkor is, ha nem igazoltat senki.


Miért nem bírjátok felfogni, hogy komoly a dolog és minél jobban félvállról vesszük, annál súlyosabb következményei lesznek az esetnek és annál tovább fog eltartani. Tudom, hogy nem csak te vagy ilyen kérdező, hanem nagyon sokan a te felfogásodat osztják és nem érdekli őket, hogy mi lesz, csak basszus arra nem gondoltok, hogy ez mindenkinek egyformán nehéz.

Munkahelyek szűntek meg, bezártak az iskolák, bezártak az egyetemek. Most van felfelé futóban a járvány, holnapra közel félezer igazolt fertőzött lesz. Napról napra több. És mindezek ellenére még mindig nem jutott el mindenkihez az üzenet, hogy maradj otthon. A TV megállás nélkül ontja a tájékoztatókat, valakinek már az idegeire megy, mert ő tiszteletben tartja és megérti az intézkedéseket, még ha nehezen is, de elfogadja, hogy ez van. Másnak miért esik nehezére?

2020. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit foglalkozol vele?

Ma én is végre autóba ülhettem 1 hónap után, annyira hiányérzetem volt, hogy felautókáztam Nyíregyházáról a Kékestetőre, onnan Pestre, Pestről Kecskemétre, onnan Debrecenbe, majd Debrecenből haza nyiregyre. Kiéltem magam legalább :) Most ráadásul üzemanyag is olcsó volt :)

2020. márc. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!