Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mostani korlátozásban hogy...

A mostani korlátozásban hogy értelmezendő ez a pont a korlátozásban? Sportolás külterületen?

Figyelt kérdés

"a kormányrendelet 5. paragrafusában.


„Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1.5 méter távolságot kell tartani.”"


vszínű nem csak én vagyok értetlen, mert egy cikkben olvasom, h jogászt is megkérdeztek, hogyan is értendő a külterület-belterület ill.a gyalogos fogalma.


Pl ha vki egyedül kibiciklicik a hegyekbe (külterületre), az vajon oké vagy sem? a cikk jogásza szerint igen, más értelmezés szerint nem. ebben az esetben a külterület még oké, de és a kerékpár? a kerékpáros az erdei utakon vajon minek minősül?


és mennyire külterületen? mindenkinek a saját, lakcímkártyája szerinti lakóhelye szerinti külterület, vagy éppenséggel Szegedről is átmehet valaki Pécsre szabadidős külterületi sporttevékenységként?


(az már egy újabb vicc, h ugye sok albérlőt be se engednek jelentkezni a valódi lakóhelyére, azaz gyakorlatilag betarthatatlan az egész)


2020. márc. 29. 08:34
 1/5 A kérdező kommentje:

én ennyit találtam:


"""A mondat első fele talán nem mindenki számára egyértelmű, a „gyalogos” kitétel zavaró lehet, de értelmezésünk (és az általunk megkérdezett jogászok) szerint ez nemcsak a túrázókra, futókra, hanem a bringásokra is érvényes, hiszen ők is egyéni szabadidős sporttevékenységet folytatnak, amely másik „halmazt” jelent a szabadidős célú gyalogos közlekedőkhöz képest."""

2020. márc. 29. 08:35
 2/5 belapus ***** válasza:

Szerintem az egyéni szabadidős sporttevékenységbe beletartozik a kerékpározás.

Az egyéni és tömegközlekedés egyelőre annyiban van korlátozva, hogy "lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartani" kell a másik embertől.

2020. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Külterület-belterület:


"A belterület egy település közigazgatási területének – jellemzően a település történetileg kialakult, összefüggő, beépített, vagy beépítésre szánt területeket tartalmazó – a helyi építési szabályzatban kijelölt része."


"A külterület egy település közigazgatási területének belterületnek nem minősülő, elsősorban mezőgazdasági, erdőművelési, vízgazdálkodási, vagy különleges (pl. bánya, vízmeder, hulladéktelep) célra szolgáló, vagy művelés alatt nem álló természetközeli része."


"Egyéni" = biciklizhetsz, de nem tandemezhetsz, futhatsz, de nem focizhattok tízen, stb.


"lehetőség szerint a zöldterületeken" = törekedni kell, hogy szabadban, parkban stb. sportolj egyedül, HA megoldható. Ha sajnos nem, vagy szakad a hó/eső/vénasszony az égből, akkor mehetsz terembe is futni, egyedül.

2020. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oké, de még mindig homályos sztem:


"szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen"


>>>>>> azaz külterületen már csak gyalog?

2020. márc. 29. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Séta, futás, biciklizés... Ilyesmi.
2020. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!