Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az élettársnak kötelessége a...

Az élettársnak kötelessége a végintézkedés nélkül elhunyt élettársát eltemettetni? Ha igen kitől kérhetem a temetési költségeimet? A elhunytnak összesen 81 Ft teljes vagyonát a nővére örökölte.24 évig voltunk élettársak.

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökös kötelessége eltemettetni az elhunytat.


De nagyon szomorú, ha 24 év együttélés után ez a legnagyobb gondod, hogy kire hárítsd át a temetés költségeit!

2020. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Már ne is haragudj, de lesülne a bőr a képemről, ha arra várnék, hogy más temettessen el valakit, akivel 24 évig együtt éltem, és állítólag szerettem (különben ugye minek éltem volna vele). A 81 Ft vagyon meg hogy jött ki, ingatlana nem volt, a híd alatt laktatok, vagy netán ő is a tiedben lakott?
2020. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha 24 évig voltatok élettársak, akkor neked. De hogy örökölhetett a nővére csak 81 Ft-ot? Ilyen összeg nem számít örökségnek.
2020. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2/3


A semmiből te hogy fizetnél?

Szerintem égjen le a pofád, csak úgy szimplán ok nélkül.

2020. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván bankszámlán volt ekkora összeg.
2020. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem volt szerződés ill. végrendelkezés arról, ki temessen, a temetésre kötelezett előbb az élettárs, azután jönnek a törvényes örökösök. Mivel élettárs semmilyen esetben nem lehet törvényes örökös, ezért valóban előfordulhat az az abszurd helyzet, hogy valaki más örököl (akár sokkal nagyobb vagyont), de az élettárs köteles temetni. Mondjuk 81 forintos örökséggel igazából erkölcsi aggályok sem lehetnek.


1999. évi XLIII. törvény a temetőkről és a temetkezésről

"20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:

a) aki a temetést szerződésben vállalta;

b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;

c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;

d) az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint."

2020. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tipikus élettárs....
2021. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!