Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aznap lejáró terméket nem...

Aznap lejáró terméket nem kell jelezniük a boltba valahogy?

Figyelt kérdés

A boltba ma a polc elejére ki voltak téve a ma lejáró cuccok (pl vaj ketchup), hátra meg olyan ami több mint 1 hónap múlva fog csak.


Ha hazahoztam volna 2db ma lejáró vajat és 1db ketchup-ot hát most biztos boldog lennék. (Nem volt akciós) De tuti valaki megjárta, nem ellenőrzi mindenki.


Erre nincs semmi jogszabály? Google-n rá kerestem és elvileg nincs de ezt nem akarom elhinni.


2020. márc. 31. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Sparban ezek fel vannak tüntetve értékcsökkent ként, külön polcon...
2020. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Elméletileg kellene, gyakorlatilag azt csinálnak, amit akarnak, mivel Magyarországon nincs fogyasztóvédelem.
2020. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

<irony lv="99">

Holnaptól oda járok! Kár hogy a legközelebbi 25km. Sebaj, buszozok.

</irony>


A Tesco-ban is szerintem felvan. Meg minden, általában nagyobb helyen. A kérdés nem arra irányult hol van feltüntetve. Hanem ahol nincs, az szabályos-e.

2020. márc. 31. 20:28
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Miért kéne külön jelezni...??? Van a vásárlónak szeme, tud olvasni! Kötelező feltüntetni a lejárat idejét - ennyi.


Nálam alap, hogy a polc hátuljáról veszek le MINDENT. Mert tudom, hogy így pakolnak.


Az nem kötelező, hogy olcsóbban adják a hamarosan lejáró cuccokat. Az Aldi-Lidl így tesz, de ezt törvény nem írja elő.

2020. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

# 2/: ugyan már, linkelnéd, hogy hol van előírva, hogy kellene...????


Mo-on nincs már analfabéta, mindenki pontosan el tudja olvasni, hogy mikor jár le a termék. És vagy megveszi, vagy nem.

2020. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy az, hogy "lejárat" nem azt jelenti, hogy már másnapra megromlik, és dobhatod ki. Az angol kifejezés sokkal jobb: best before".



A minőségmegőrzés azt jelenti, hogy a ráírt dátumig a gyártó felelősséget vállal érte, hogy kiváló minőség. De egy vaj, vagy tejföl, vagy bármi más (talán a nyers hús kivételével) még 1-2 hét múlva is bőven fogyasztható, és finom.

2020. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell jelezni. Nem lejárt, nincs vele semmi baj, amit külön jelezni kéne.
2020. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell és semmi jogszabály sincs rá.

Csak szimpla logika amire egy egyszerű ember is rájön: FIFO-elvnek nevezik. Nyilván a bolt is a hamarabb lejáró terméket akarja eladni, mert azt csak rövidebb ideig tudja értékesíteni, a hátul lévő meg még elvan majd'egy hónapig a polcon. Fordított esetben a hátul lévő, aznap lejáró terméket másnap ki lehetne dobni mert már nem lehet eladni.

Persze szoktak ilyen akciók, elértékelések lenni pl. Spar, Lidl, de nem kötelező jelegű.

2020. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Oké köszi a válaszokat!


Elég érdekes, ha én hoznám a törvényt szerintem 3 napos határidőt szabnék rá, így nem lehetne olyan hogy valaki vesz vajat tejet akármit, pár óra múlva meg lejár, ugye most is este van már de még nyitva van a bolt.

2020. márc. 31. 20:42
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell erre semmilyen 3 nap, ha tudod, hogy aznap nem eszed meg, akkor nem kell megvásárolni, majd megveszi olyan aki aznap el is fogyasztja


Egyébként ez a szavatossági idő arra jó, hogy a gyártó addig garantálja, hogy fogyasztható, de utána 1-2 napig még meg lehet enni ha hűtve van

2020. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!