Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkavállaló veszélyeztet...

Ha a munkavállaló veszélyeztetett kategóriába sorolható a jelenlegi járványhelyzetben, a munkáltató fel kell mentse a munkavégzés alól?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés, de konkrét jogi állásfoglalást nem találtam a neten.

A nyilvánossá vált koronavírus hazai halottjai és tartós betegségei kapcsán gondolkodtam el.

Egy cukorbeteg, 60 éves ismerősöm jutott eszembe, akinek a háziorvosa azt mondta neki, hogy jelen helyzetben neki nem szabadna dolgoznia, ugyanakkor ő nem írhatja ki táppénzre megelőző intézkedésként...

Kérheti-e ezt a munkavállaló, ha igen, milyen bér illeti meg?


2020. ápr. 1. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Bárkit, bármikor ki lehet írni hasmenésre, derékfájásra és hasonló, nem ellenőrizhető dolgokra hivatkozva. Az orvos nemcsak hazudik, de felelőtlen is. Vagy az egész csak egy újabb hoax.
2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vannak orvosok, akik ezt megteszik, de ez a mondvacsinált ürüggyel táppénzre vétel táppénzcsalás. Tudom, hogy nem nagyon ellenőrzik, minimális a felelősségre vonás lehetősége, de akkor is az.

Engem a törvény adta lehetőségek érdekelnének, nem a kiskapuk.

2020. ápr. 2. 04:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Amúgy bárki meghalhat, és meg is hal a covid miatt, sajnos nem csak az "alapbetegséghalmozók" és az idősek vannak veszélyben, és még csak a jó kondíció, erőnlét sem garancia a túlélésre, sok esetben csak a véletlenen múlik.
2020. okt. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!