Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bevezetik a kijárási...

Ha bevezetik a kijárási tilalmat, akkor hazavihetem a fiam az anyjának?

Figyelt kérdés
Én dolgozni járok, már kaptunk a cégtől okiratot, hogy bejárhassak, sőt a rendőrségre is le vannak adva a dolgozók adatai, ha megállítanak, rendben legyen minden. Tettem már fel itt kérdést, akkor a korlátozás miatt, de most a tilalom a lényeg. Az egy erősebb határozat. Ha itt van a gyerekem láthatáson már 4 napja, és jövőhéten akarom hazavinni, megtehetem? Én nem tudok rá felügyelni többet, rokonom nincsen. Muszály hazavinnem. Ez nyomós indok a rendőröknek?

2020. ápr. 6. 16:33
 1/6 árokpart ***** válasza:
A szomszédos országok már lazítanak a kijárási korlátozásokon ez friss hír. Akkor nálunk ennyi betegszámmal miért szigorítanának?
2020. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 oké, értem, de a környező országokban már lefutott a nagyja, nálunk meg még mindig azt mondogatják, hogy hát most megyünk a csoportos megbetegedésekből a tömeges megbetegedésekbe (igaz, ezt már legalább 2 hete mondják, erre 60-65-nél több újabb még sose volt egy nap).

A kijárási tilalmat személy szerint azért tartanám indokoltnak, mert eleve jön a húsvét, és nem volna szerencsés, ha mindenki elutazna most az összes rokonához, a másik meg, hogy a karantént is egyre többen szegik meg, nyilván fogy az emberek türelme. Ezért kéne szigorítás.

2020. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es: Azért, mert valszeg nem ennyi betegszám van. Ne viccelődj már. Szerinted tegnapi napon csak 11 beteg volt?! :D :D :D.
2020. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
Párhuzamosan jött be Európába a járvány és nem külön-külön országonként. A másik része meg az a dolognak, hogy már így is a gazdaság és a társadalom mentális állapota visszaesett egy legalább 2003-as szintre. Inkább fokozatosan a normális élet felé kellene az embereket visszaszoktatni.
2020. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kérdésemre is tudna valaki válaszolni? 🙂
2020. ápr. 6. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen hazavihetnéd, ha lenne ilyen. De nincs kijárási tilalom, és egyelőre nem is tervezik.
2020. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!