Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a párom egyszer drogterjesz...

Ha a párom egyszer drogterjesztésre adná a fejét, akkor engem is elitélhetnek?

Figyelt kérdés
Én sosem kábítószereztem, de a párom szokott marihuanát szívni és félek hogy ha terjesztené is akkor probléma lenne belőle. Nem tudom hol tartja a drogot, nem szoktam a táskájába nézni, de ha lefülelik és kijön a rendőrség, akkor én be tudom bizonyítani, hogy semmi közöm az egészhez? Nem szeretnék bíróságra járkálni. A hozzátartozót mennyire lehet büntetni? Komoly válaszokat várok.

2020. ápr. 8. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
De van közöd hozzá. Egy háztartásban éltek. Tudsz a dologról, itt írod. Természetesen a részletekről nem, de az nem is számít. Az az opció még nem jutott eszedbe, hogy megpróbálod lebeszélni, sőt abban segíteni?
2020. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 szántóvető ***** válasza:
88%

ha a cuccaid között rejtegeti akkor a birtoklásért felelned kell.

"de a párom"-bejegyzett élettárs?férj?vagy csak felugrik tömködni néha?

2020. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

1.: Okos vagy, hogy ezt kiírod egy olyan oldalra, amit a NAV, a rendőrség, és a hírszerzés is olvas. KOMOLYAN!!!


2.: Ha bukik, akkor téged is bevisznek kihallgatni. És sanszos 1-2 tárgyalás is. És a NAV átnézi az anyagiakat, hiteleket, családtagjaitok adó dolgait, hogy részesedtél-e a bizniszből.


3.: KOMOLYAN! Ennyire csúnya vagy, hogy egy büdös drogossal kell lenned?

2020. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Láttam már ilyet, olyan helyen dolgozom. Sokan otthon élnek még szülőkkel, akik ilyennek foglalkoznak. A szülőket sem tartóztatják le :)

Akit terjesztésért letartóztatnak, azt általában már figyelik. Megfigyelik, hogy ki kinek a kapcsolata, stb.

Ebből kiderül, hogy te benne vagy-e valójában. Pl. ha mész a barátoddal átadásra, átvételre, akkor bajba kerülhetsz.

2020. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

0%???


Oké! Majd meglátod. >:)

2020. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Nincs feljelentési kötelezetség magyarországon, de onnantól hogy a házban a tudtoddal tartják, már te is bajba kerülsz.
2020. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen, ha a házban tartja, és tudsz róla. Pusztán azért nem, hogy tudsz róla, hogy drogot fogyaszt.
2020. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Szülőnek, feleségnek nem kötelező tanúskodni, de a barátnőnek igen.

Számíthatsz néhány kihallgatásra, házkutatásra, és ne csodálkozz, ha a párod nálad dugdossa a cuccát. Ha kiderül, hogy te tudsz róla, akkor igenis cinkos vagy.

2020. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Bűnpártolás
2020. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te tudomásoddal tartja a lakásodban, akkor abból lehet bajod. De ha nem tudsz róla, hogy ott tartja-e vagy, máshol, akkor nem felelhetsz az ő hülyesége miatt.

De minek vagy együtt egy drogossal? Amúgy büntetni lehet egy közeli hozzátartozót is, csak tanúvallomást nem köteles tenni. De egy sima barátnő nem számít közeli hozzátartozónak.

Szóval minél előbb tedd lapátra a pasidat!

2020. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!