Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azok az emberek akik a kijárás...

Azok az emberek akik a kijárási tilalom ellen vannak, miért nem fogják fel hogy csak ez az egyetlen mód a vírus megakadályozására? Ha rajtam múlna menne börtönbe aki megszegi és amíg nincs vakcina maradna is a vakcina meg kötelező lenne.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyetértek 100%-ban.
2020. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Mert barom idióták, 2 módja van, hogy otthon maradjanak 1. Ha megszegik a szabályt 3 hónap börtön, 2. 1-3 millió Ft pénzbüntetés.
2020. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert a teljes tilalomba elég gyorsan beleőrülne a legtöbb ember. A mostani szabályok teljesen megfelelőek lennének,ha mindenki képes lenne őket betartani.
2020. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet megakadályozni a vírust,úgyhogy inkább dolgozzunk tovább.Járóbeteg ellátás sincs ami szintén nem maradhat így.
2020. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Még szerencse hogy nem a magadfajták vezetik az országot.
2020. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Mert ismerik a tényeket:

- A vírus nem fog megállni 2 hét kijárási tilalomtól (tehát a vírus megakadályozása rész megbukott)

- A vírust csak az állítja a meg, ha valamilyen csoportos immunitás kialakul (védőoltás, kellően sok felgyógyult ember), vagy ha addig mutálódik, hogy még kevésbé legyen veszélyes

- A védőoltás optimista esetben 18 hónap, de ennél lehet több is, mire mindenkinek beadják 2 év

- 2 évet bezárva senki nem fog kibírni, és értelmetlen is

- A gazdaság már így is recseg, és az ilyen kijárási tilalmat akarók a legnagyobb eltartottak

- A vírus a lakosság jelentős részére abszolút veszélytelen (1,5 millió igazolt fertőzöttből meghalt 1 fiatal, és 1 kisbaba, akinek akármilyen baja lehetett volna)

- Valószínűleg a most bezárt emberek jelentős része már tünetmentesen átesett a fertőzésen

- Plusz az emberek jelentős része lakásban lakik, ahol nem annyira vicces beláthatatlan ideig bezárva lenni

- A bezártság gyengíti az immunrendszert, mint olyan ezt a vírust csak az immunrendszered tudja legyőzni, és ezekkel az intézkedésekkel pont azt építed le

- 1 hónapja azt szajkózza mindenki, hogy majd 10 nap múlva mekkora kaotikus szükségállapot lesz itt, és mindenhol halottak lesznek, ehhez képest családon belüli erőszakban/ellátás hiányában többen haltak meg, egészséges emberek közül pedig végképp, mint ebben a vírusban


Szerintem egyéni kockázattűrés, felelősségvállalás kérdése, hogy ki hogyan cselekszik. De aki vállalja azt, hogy nem jár ki, nem dolgozik, nem hajlandó normálisan tanulni, az ne várja el, hogy a társadalom eltartsa (azaz 0 segély, nyugdíj, és évismétlés).

2020. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Kezdem azzal, hogy kijárási tilalom ellen vagyok!


1. Nem kellett volna ezt az egész felfordulát.

2. Nem kellett volna se kijárási korlátozás, sem előtte boltok korlátozása, sem egyetemek és iskolák bezárása, hanem minden folytatódott volna tovább mint ami március 11 előtt volt.


Korántsincs olyan baj amilyennek mondják.

Sima influenzába több ezren halnak meg minden évben itthon sajnos, úgyhogy nincs miről bedzélni.


És kijárási tilalom ide vagy oda..., amíg nem áll le a tömegközlekedés, addig megyek!

2020. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
4) es vagyok.még egy gondolat:amikor majd feloldják a korlátozást,a fél ország megrohamozza az orvosi rendelőket,sztk-kat.akkor fog összeomlani az egészségügyi rendszer végérvényesen.Ettől félek a legjobban perpillanat.Magam is készültem volna fogorvoshoz,de elképzelni sem tudom hogy mi lesz,mikor fognak tudni fogadni.
2020. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

A jelenleginél sokkal szigorúbb korlátozásra lenne szükség, sok szolgáltatást, mint pl. manikűr, fodrász, szintén le kéne állítani.


Karácsony Gergely nagyon helyesen kezdeményezte a korlátozás meghosszabítását.


Teljes kijárási tilalom nincs, ami van, fél IQ-val is kidumálható, ezen is szigorítani kéne, és a büntetésen is.

2020. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Én jelenleg jobban aggódnék a helyetekben a csernobili erdő miatt..mert már napok óta ég... azt hiszem most kell jód tablettat venni amíg még lehet. Ne járjunk úgy mint a maszkokkal.
2020. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!