Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bulizni magántulajdonban sem...

Bulizni magántulajdonban sem szabad, ennyire komoly, hogy rendőrségi intézkedés is van, vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nos mivel minden be van 1 hónapja zárva, sehol nem lehet bulizni, jól érezni magunkat így bulit szerveztünk tegnap.

Nem otthon igaz, de magántulajdonban. A vasútállomástól kb 150 méterre van egy vasúti szolgálati lakás, jelenleg nem lakik benne senki benne és aki a felelős érte, akire bízva van a lakás ott a vasútállomáson dolgozik valami vezetőféle, tehát magasabb beosztású vasutas és jóba van édesapámmal. Namost a héten úgy gondoltuk, hogy tervezünk egy partyt nem otthon, mert senkinek a családtagját nem akartuk zavarni és édesapám álltal mivel jó haverok, meg apu is vasutas de nem együtt dolgoznak, lefixáltuk és megengedte, hogy szombat este ott az üres szolgálati lakásba bulit tartsunk. Ide is adta a kulcsokat. 11 en voltunk, 5 lány, 6 fiú , mindenki 18 éves elmult, és este 7- körűl mentünk oda. Úgy döntöttünk, hogy éjjfél vagy 1 óra körülig maradunk, elpakolunk elmosogatunk és szépen megyünk majd haza. Zenét is szólaltattunk, de azt este 11 után abba akartuk hagyni, lévén nem akarunk csendháborítást. El is kezdtük 7 után, az udvaron voltunk, zenéltünk, énekeltünk, táncoltunk, kicsit

iszogattunk, jól éreztük magunkat. Természetesen normális keretek között lett megbeszélve ez a buli, hogy annyira nem leszünk hangosak, és mindenkinél legyen határ sokat nem ihat, meg beszéltük, hogy olyan nem lehet, hogy valaki állat módjára viselkedik, hanem ember módjára, mert különben hazaküldjük. Szóval buliztunk és egyszer a kapunál megáll egy rendőrautó, ez este 9 óra előtt volt néhány perccel és kiszáll két rendőrpasi a kocsiból. Kikapcsoltuk a zenét, mert mondtak valamit. Bejöttek és mondták, hogy "szépjóestét kívánunk, mi van itt?" Mondtam, hogy mivel most tiltva van a közterűleti buli valamint gyülekezés, így ez az ingatlan egy nagyon jó haveré, üres, a vasúthoz tartozik, így magántulajdon, üres is és az illetékes megengedte, hogy itt egy kis partyt tartsunk. Elkezdte, hogy "nem lehet", ráadásul nem egy családtag és nincs meg a megfelelő távolság senki között. Ekkor mondta, hogy a távolabbi lakóparktól egy civil embertől bejelentés érkezett. Beszélt még pár mondatot, igazolni kellett magam, meg mindenkinek megkérdezték nevét, meg hogy hol lakik és a vasutas akinek a nevén van az ingatlan, annak elkérte a nevét címét. Majd az következett, hogy ők most nem szabnak ki birságot, nem tesznek feljelentést csak figyelmeztetnek, hogy ez többet ne forduljon elő és mondta a rendőr, hogy most vége a bulinak és szépen menjen mindenki haza és mégegyszer ilyen elő ne forduljon míg tart ez a helyzet. Azt mondta a rendőr, hogy majd szépen elbeszélget a tulaj vasutassal is. Úgyhogy be kellett fejezni. Azt is mondta, hogy buli nélkül nem igaz, hogy nem lehet kibirni még egy hónapot. Aztán hazamentünk, ők is elmentek.


Nos , hogy magán tulajdonban, mert magán tulajdon volt a ház, jó a vasúté, a vasút pedig állami cég, de meg volt bízva egy vezető vasúti dolgozó a házzal tehát ami azt jelenti, hogy magán ház.


Magán házban sem lehet akkor bulit, partyt tartani míg ez a helyzet van ezekszerint? Mi erre a törvény?


Mert képesek voltak a rendőrséget kihívni.

Azt tudom, hogy közterületen tiltva van, épp ezért jó hogy megbeszéltük ezt a magánházat az illetékessel szombat estére.


Még most is azt gondolom, hogy lehet, hogy lehet magán házba party, mert nem büntetett meg minket a rendőr csak azt mondta, hogy nem lehet, meg figyelmeztetett. Nyilván, ha tilos lenne, akkor megbüntetett volna minket. Lehet, hogy rendőr embere válogatja, mert ilyen rendőrt fogtunk ki és lehet más rendőr ki se jött volna vagy engedte volna.


Most akkor hogy is van ez a törvény?



2020. ápr. 12. 22:04
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
És akkor amúgy ma este is hallottam, hogy a távolból nagy zene szól valahonnan, szóval rendeznek bulit az emberek, biztos van engedélyük.
2020. ápr. 12. 22:10
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ott sem szabad. Ha elolvastad volna a rendeletet tudnád.
2020. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mázlid van, hogy nem kaptatok fejenként több tízezres bírságokat. most a rendőrök elengedtek, mert jó fejek voltak, szóval embere válogatja.

Persze, hogy meg lehet ezért büntetni valakit, mit gondolsz miért van betiltva minden rendezvény? A beltériek is. pont azért, hogy ne fertőzzétek egymást. mondjuk mindegy, mert ha volt fertőzött, akkor már átadta mindenkinek, szóval...

nem ok nélkül írják elő a másfél méter távolságot még utcán is -és igazság szerint ez sem elég sokszor.

2020. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A szórakozóhelyek, kocsmák is magántulajdon és zárva tartanak.
2020. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Uramisten, ilyen ostoba emberek léteznek?? Három hete vannak a korlátozások!!
2020. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mind a 11 - en egészségesek voltunk, direkt akik jöttek mindenkit megkérdeztünk, hogy nem- e beteg, mindenki azt mondta, hogy semmi baja. Próbáltam azért én is úgy szervezni, hogy biztonságos legyen az összejövetel. Amúgy erről a koronavírus helyzetről én nem olvasok sokat, de másról sem alapból, de azért van amit hallottam.

De természetesen megértettük és míg ez van, addig nem szervezünk bulit.

Gondolom akkor ezekszerint azédt nem szabott ki büntetést, mert látta, hogy normálisak vagyunk azért, meg együttműködő voltunk/voltam a rendőrökkel szóval meg is értettük.

2020. ápr. 12. 22:25
 7/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"És akkor amúgy ma este is hallottam, hogy a távolból nagy zene szól valahonnan, szóval rendeznek bulit az emberek, biztos van engedélyük."


Nem, nekik sincs engedélyük. Csak épp szarnak bele. De... minél több ilyen ember van, annál tovább lesz ez a helyzet.


"Magán házban sem lehet akkor bulit, partyt tartani míg ez a helyzet van ezekszerint?"


Amúgy bármit tarthatsz, ha azon személyesen csak a veled egy háztartásban élők vesznek részt.


"11 en voltunk, 5 lány, 6 fiú"


Nagyon könnyen lehet, hogy ha csak egyvalaki is fertőzött, de tünetmentes volt, akkor mostmár mind a 11-en fertőzöttek és fertőzőek vagytok. Azaz szépen hazavittétek. Persze nem feltétlen volt akár csak egy ember is fertőzött, és az sem, hogy ha mégis, akkor mostmár mindenki.

A probléma pedig az, hogy ha valamelyikőtök hazaviszi a szüleinak, akkor azok legalább 3 hétig nem fognak menni dolgozni a karantén miatt, és az illető sem fog kijönni a lakásból addig. És ez még a jobb eset, tehát nem kellett senkit kórházban ápolni.


Némi ész kéne az embereknek. Most ezt nem (csak) neked mondom. De az tényleg igaz, hogy így nagyon könnyen terjed a kórság, és amíg egyre csak több fertőzött lesz, addig ha tetszik, ha nem, marad ez a szaros #maradjotthon. Nekem sem tetszik, én sem szeretem, csak örülnék, ha minél előbb vége lenne, és ezért a tőlem telhetőt megteszem.

2020. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Kétvhéttel a tünetek előtt is fertőz!! Tényleg ennyire nem vagy képben??


Remélem, trollkodsz és kamu az egész sztori...

2020. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Szerinted, ha kamu lenne ilyen alaposan kidolgozná? Ezt a szöveget megírni negyed óra lehetett kb.

Ez sajnos igaz, és sokan nem értik, hogy kiket bírságol a rendőrség.

2020. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértés nem tananyag, úgy látom.


Mit nem lehet érteni a “maradj otthon a seggeden“ és “ne gyülekezzél” kifejezéseken.


Petri csészéről tanultatok? Na, pont azt sikerült generálni egy nagyobb méretben

2020. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!