Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » UPC szerződés átírása más...

UPC szerződés átírása más nevére, de ő egyszercsak nem fizet tovább. Abból nekem lehet bajom?

Figyelt kérdés

Kifejtve:

Régi albérletem címére bérlő saját szerződést hoz, sajátomat nem tudom a mostani címemre átvinni, mert 1 szerződés/1 lakcím. A most élő szerződésem feleslegessé vált. A kötbér 55k lenne, míg a fennmaradó 5 hónap 28k. Ha keresek egy vállalkozó kedvű illetőt aki hozzájárul az átíráshoz (akár a telefonos hozzájárulás miatt megadom a saját számomat), és

1.: utalással ugyanúgy fizetem a havi díjat (helyette), mint eddig, még így is kevesebbet vesztek a dologgal.

2. rábízom a fizetést az illetőre, de ő egyszer csak megfeledkezik a fizetésről.

Ezen esetek vmelyikében lehet nekem bármilyen kellemetlenségem ebből? Ha ő a velem megbeszéltek ellenére nem fizet, azért terhel-e engem felelősség?



2020. ápr. 21. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

nem, ebből nem lehet


viszont nem találsz ilyen palimadarat, ha meg mégis képes ilyenre, jó eséllyel már eljátszott hasonlót, így egy nagyobb összegű előleg nélkül nem fogják átírni a nevére

2020. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sikerült találni valakit akinek még jó is lenne, mert megbeszélésünk alapján féláron kapná meg a csomagot, és így elmarad a kötbér is :) igazándiból attól féltem, hogyha ragaszkodik a fizetéshez, de 2 hónap után meggoldolja magát, akkor mekkora eséjjel törnek rám az állig felfegyverzett kommandósok :D szóval ezzel inkább kockázatot varrok a nyakamba, és fizessem a kötbért, vagy nem kell félni, mert onnantól nem az én dolgom.
2020. ápr. 21. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:
ha sikerül átírni, akkor onnantól nem a te gondod
2020. ápr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!