Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet azt oldani legálisan...

Meg lehet azt oldani legálisan, hogy közlöm a szomszédommal, vagy visszafizet mindent amit ellopott tőlem, azt is ami nem bizonyítható, s akkor nem csukatom le? S élhet tovább az otthonában boldogan, vagy

Figyelt kérdés
lecsukatom, majd eladom a házamat egy cigánycsaládnak, s mire kijön a börtönből, már háza sincs? Azt nem akarnám, hogy ebből valami önbíráskodási, fenyegetési vád legyen.  Az igaz, hogy az, ha meg is teszem messze nem ilyesmi, hisz bárkinek szabadon eladhatom a házamat, úgy tudom elővásárlási joga sincs normál családi ház esetén.  (Nem osztott tulajdon, vagy ilyesmi.)  De ha ezzel fenyegetem, ki tudja mit húzhatnak rám.  Szóval megtehetem ezt legálisan, vagy jobb, ha lemondok az értékeim javáról, csak az édes bosszúval foglalkozom, feljelentem, lecsukják, ami lopása bizonyítható, azt levonják majd a nyugdíjából (legális jövedelme úgy sincs már rég), s mire kijön háza sincs mert előbb kifosztották, majd elbontották az én házam új tulajdonosai?  Így viszont mindenképpen tiszta lennék, ő pedig megkapná amit megérdemel.  Csak az zavar hogy mindenki jobban járna ha csak kifizetné ami kárt okozott, én visszakapnék mindent, ő pedig élhetne tovább szabadon a saját otthonában, csak azt birtokolva, amiért megdolgozott
2020. ápr. 30. 08:06
 1/7 Fortissima Finguss ***** válasza:
Talán egy négy szem közötti rövid beszélgetéssel ezt elmondod...Ha érti érti, ha nem akkor nem...És mennyit és mit lopott el?? Már csak azért hogy nem lenne e egyszerűbb semmit sem csinálni hanem eladni a házat és odébb állni...amit elloptak azt elloptak, lehet hogy nincs is módjában visszaadni vagy visszafizetni...A legközelebbi hátban pedig kezd azzal hogy legalább 2 kuvaszt tartasz és nem engeded hogy mástól táplálékot fogadjanak el a kutyák. A mérgezés elkerülése végett. Ja és ne is érintkezzenek senkivel, akkor biztosan megvédik a házad...Én inkább elosonnék...
2020. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg tudná adni, de a komplett házát oda kéne adni. De megmaradna a szabadsága, a büntetlen előélete és a teljes nyugdíjjá. A másik lehetőség az, hogy se ezek és maga a háza se. Elosonni kár, akkor már inkább lecsukatom azért ami bizonyítható, az is több mint a semmi, jó kis zsebpénz, a háza pedig olyanoké lesz akik ellenem nem követtek el semmit.
2020. ápr. 30. 08:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a bűnözőkkel való tárgyalást nem tartom jó ötletnek.
2020. ápr. 30. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább lecsukatnám, ha megy, ha vannak bizonyítékok, stb.

Bár a bíróság nem biztos ám, hogy börtönbe küldi, ezzel is számolj, sőt...

2020. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen tudom a bűnözőnek több joga van mint az áldozatának. de sima lecsukatással is max. a lopott cucc töredékét kaphatom vissza. persze utána még mindig eladhatom a házat egy kétes elemnek.
2020. ápr. 30. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"S élhet tovább az otthonában boldogan,..."


Bolond vagy te? Akkor tovább fog lopkodni tőled!

A tolvaj, mindig tolvaj marad - még ha nyakkendős is!

2020. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor is eladom a házamat de akkor nem akárkinek.
2020. ápr. 30. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!