Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy fogják a gyakorlatban...

Hogy fogják a gyakorlatban ellenőrizni, hogy a Budapestiek / Pest megyeiek a megyehatárt elhagyva betartják-e még rájuk vonatkozó kijárási korlátozásokat?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban hogy akadályozhatják meg őket, hogy lemenjenek a nyaralóba, lemenjenek sörözni pl Velencére vagy pl., hogy Székesfehérváron megegyenek egy ebédet valamelyik kerthelyiségben?

2020. máj. 2. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2020. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Nincs tilalom, a budapestiek kirándulás címszóval eddig is mehettek volna mondjuk túrázni, nem volt beszabályozva, hogy a lakóhelyed x km-es körzetében kell maradnod. Vidéki cukrászdák teraszán viszon elméletileg nem ücsöröghetnek, mert az nem minősül sporttevékenységnek vagy egészségügyi sétának.
2020. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Sehogy, minek ellenőriznék? Nem az a cél hogy a budapestieket specifikusan korlátozzák, hanem hogy ahol bőven nagyobb a népesség, mint bárhol máshol az országban, ott a nagyobb fertőzésveszély miatt ne oldják fel ugyanolyan ütemben a korlátozásokat.

Egy budapesti ember vidéken ugyanúgy nem akkora gond, mint egy vidéki.

2020. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Az egy dolog hogy Budapestet meg Pest megyét nem hagyhatják el az ott lakók csak komoly indokal, de....

A sok száz ezer vidéki akik feljárnak Budapestre és az aglomerációba, munka és egyéb okok miatt

Azokkkal mi van?

Azok nem viszik haza a csúnya pestiektől elkapott vírust?

Ez az egész egy vicc, egy ilyen kicsi országban nem indoklolt és nem is betartható az ilyen diferenciált kijárási korlátozás.

Ez vagy diletantizmus miatt lett igy kialakítva, vag yegyszerűen csak megint a csúnya pesti ellenzéki szavazókat akarják igy szopatni...:)

2020. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt nem értem, hogy mi ne menjünk sehova, mert kb. leprásként néznek ránk... Ugyanakkor Budapest TELE van vidékiekkel, akik jönnek-mennek. Az miért nem gond?

Csak egy budapesti vagy Pest megyei ember tud betegséget terjeszteni?

2020. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Én azt nem értem, hogyan sikerült gyökeresen más lazításokat eszközölnünk, mint a többi európai ország. Nem rémlik, hogy olvastam volna olyat, ahol a fővárost zárták volna le, a vidéket meg szabadjára engedték volna. Átfogó és fokozatos lazítás kellett volna, nem egyből a strand és a múzeum maximális nyitvatartással, főleg, hogy a hivatalos fertőzöttséget nézve, Fejér megyét is korlátozás alatt tarthatták volna.
2020. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: hallottam is, hogy a fehérvári polgármester kb verte az asztalt a hír hallatán. Fehérváron megoldotta azt, hogy akin nincs maszk, arra már ferde szemmel néznek az utcán + a fehérváriak be is rezeltek a nagy számoktól.
2020. máj. 2. 17:46
 8/8 anonim válasza:
49%
Lakcim kártya alapján egyszerű 200 ezres büntetés
2020. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!