Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntettek 150 ezer forintra...

Megbüntettek 150 ezer forintra, de kb. nullán vagyok mert másfél hónapja elvesztettem a munkám. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lehet méltányosságot kérni? Közmunkával ledolgozhatom?

A 3 hónapon át megítélt 80 ezerből éppen, hogy kifizetem a rezsit és megveszem a fontosabb élelmiszereket.

Még múlt hét elején igazoltattak a háztömb aljában lévő kisbolt előtt, mert 9 és 12 között mentem vásárolni 30 éves létemre. (Eladó csaj az alsó szomszéd, szóval attól nem féltem, hogy ne szolgálna ki...) Nem volt itthon élesztő, az ebéhez meg kellett. És bevallom, kicsit hőzöngtem a rendőrökkel, hogy miért nem a tegnap itt bandázó kisebbségiekre jöttek ki. Feljelentés lett a vége, csütörtökön kaptam meg a büntit.

- Az otthon elhagyása alapos indok nélkül

- Bevásárlási idősávok be nem tartása.


(Személyim sem volt nálam, fel kellett jönnöm a rendőrökkel a lakásba, hogy igazoljam magam)


(Budapest VIII. ker.)



2020. máj. 3. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez kamu.
2020. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is kérd tárgyalás tartását. A bevásárlási idősávok be nem tartása miatt jogosnak látszik a büntetés, de az otthon elhagyása miatt nem: az élelmiszer vásárlása alapos indok. Így talán mérséklik az összeget. Aztán napi ötezresével ledolgozhatod, a járvány után.
2020. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell hőzöngeni a rendőrökkel? Megúszhattad volna egy figyelmeztetéssel. És mivel alapból migrációs vészhelyzet van, bármikor indoklás nélkül igazoltathatnak. Sose hagyd otthon az irataid! Még akkor sem, ha csak leugrasz a kisbótba.
2020. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ne küld el a rendőrt az anyjába, akkor főleg, ha nincs igazad, se pénzed.

Kérj tárgyalást, meg elnézést, hátha...

2020. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kamu
2020. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
57%
Hihető lenne a nem 150 ezer forintot írtál volna, de attól még a sunoknek a kra anyjuk
2020. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"kérj tárgyalást"


Aztán mi olyat tudsz mondani a tárgyaláson, ami már így utólag felmentene? Ami alapos indok és már akkor is fennállt?


Inkább váltsd meg közérdekű munkával a bírságot.

(Mi úgy szoktuk a végzésben, hogy 5000, - Ft felel meg 6 óra munkavégzésnek).

2020. máj. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7. Tárgyalást nem csak az eljárás megszüntetése, hanem enyhítés érdekében is lehet kérni. Egyébként az élelmiszer-vásárlás alapos indok, ezért írtam azt, hogy EBBEN A RÉSZÉBEN vitatható a döntés, az idősáv-megsértés miatt nem. Egyébként a pénzbírság tényleg megváltható közérdekű munkával 5000 forint/6 óra, nemcsak ti "szoktátok" így, hanem a törvény mondja ezt.
2020. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!