Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a Budapestiekkel, hogy a nyaralójukba nem mehetnek?

Figyelt kérdés

Az eddigi szabályzás "egyéni szabadidős tevékenység" alatt engedélyezte. Nem érzitek ezt ellentmondásosnak? Vagy a nyaralón végzett felújítási munka már alapos indok? Ki és hogy ellenőrzi ezt? Megállítják a fővárosból kifele igyekvő gépjárműveket? Vonatokon, buszokon igazoltatnak a rendőrök?


Ellentmondásokkal teli katyvasznak tűnik nekem ez.



2020. máj. 5. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Mészáros felakarja vásárolni a Balatoni nyaralókat is?
2020. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kertészkedés / házfelújítás eddig sem volt benne a kivételekben (pedig barkácsáruházba mehetsz... no comment)

Viszont a kutya sem ellenőrzi.

Hacsak nincs vidéken egy "kedves" szomszéd, aki felnyom, a kutya nem veszi észre, ha betartod a vidékre vonatkozó szabályokat.

(Amúgy érdekes, hogy ha nem gondoskodsz a kerti munkák elvégzéséről, akkor meg a vidéki önkormányzat büntet meg - no comment.)

Veszkődnek, mert

1) Budapestet, Pest megyét korai lenne "elereszteni" (és nyugodtan hozzá csaphatták volna Fejér megyét is)

2) az ország aprófalvas területeit, ahol alapból sem jár a madár sem, el akarták "indítani", mert jó az emberek lelkének, ha "enyhítenek", nem baj, ha nincs mire (a napi halálesetek száma nem változik; a fertőzöttek számára meg nem lehet adni)

2020. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A "kertészkedés" mezőgazdasági munkavégzés, ha jól tudom :D


Amúgy igen, nagyon érdekes ez az egész. Szerintem a soron következő hétvégén fog sok minden kiderülni, mert abban 100% biztos vagyok, hogy Velencei tó, Székesfehérvár (a legközelebbi nagyváros BP-hez) és a Balaton felé meg fognak indulni.

2020. máj. 5. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is kéne menni Balatonra, a hátsó szomszédunk már gondolom dörzsöli a tenyerét, hogy feljelenthet. Valamit kitalálhatnának erre, razziázzanak a partonstb., de az emberek a dolgukat hadd intézhessék el. Megbízni nem akarok egy random idegent, hogy a kerítésen átmászva csinálhon nekem bármit is.
2020. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt is világosan kiderül, hogy a jogászokkal teli Fidesz és kormánya képtelen közérthetően és egyértelműen megfogalmazni szövegeket, talán nem a szakmailag leginkább felkészültek feladatát képezi, vagy ilyen a "szakmai" színvonal.
2020. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet kertészkedni, az alapos indokok közé tartozik, mint mezőgazdasági tevékenység. Szóval még indok is lenne elmenni a nyaralóba. Nekem ez a fejetlenség a legidegesítőbb, egyszer azt mondják, hogy kocsiba ülve nyugodtan kirándulj a családdal, máskor meg maradj a seggeden,ezt sem szabad, holott a rendeletet nem módosították eszerint. Tudom, mert olvastam.
2020. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem alapos az indok, alapos a büntetés!
2020. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!