Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Postán a feladott csomagomat...

Postán a feladott csomagomat felbontották, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Gondolom mostanival is ez van, amit pár napja adtam fel. De a múltkorit feltépték, ugye reggel kilenckor adtam fel, délután háromkor viszik el! Meg gondolom akkor a többit is. Falusi posta! Azzal röhögtek, nyerítettek most, jó ogy "bugyit adtam el, az a hülye, aki ezert ennyit fizet", egyébként bikini volt, de nem baj, nem is hordtam soha, de mi a fene közük van hozzá??

Szerintem a mostanit is feltéptek, nem-e abban is "bugyi" van. Posta vezetője ugyanúgy benne van, sőt bátorítja is a tevékenységet!


1000 fős falu! Azon pletykálkodnak, hogy kinek mi jött, honnan, mit adott fel! Képesek feltépni, nem vicc a levelet, aztán kicsit vosszanyomkpdják, de azzal se fáradnak, hogy celluxot, vagy valamit nyomnak rá... Megcsinálták sima küldeménnyel is, illetve nekem az egyetemről érkezett hivatalos tértivevényes levelemmel is! Aztán na cigizzünk, meg pletyizzünk...


Pont ezért volt postafiókom, mert rendőrségről érkeztek leveleim, meg egyetemről, mert nem tudtam elkerülni a postai utat.


Nem a postás csinálja, hanem a bent a hivatalban az a 2-3 ember, plusz a posta vezetője...


Egyszerűen undorító! Azt hiszik senki nem mer feljelentést tenni, vagy falun nem mer szólni, mert kikészítik!


Most jön valakinek rendőrségről levele, feltépik, aztán arról pletykál a falu, ez bűncselekmény!


Mi jogon tépik fel vagy nézik meg mi van a borítékban, ami mellesleg légbuborékos volt, nem átlátszó... Meg hogy én mennyiért adtam el azt a "bugyit"...


2020. máj. 10. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Tegyél bejelentést a posta központjában. Majd adj fel egy másik postán inkább, vagy futárszolgálattal. Ha nem lesz forgalmuk majd nézhetnek.
2020. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

1. bejelentést teszel a csomag felbontásáról, ahogy #1 is írta.

2. legközelebb úgy csomagold be, hogy ne tudják könnyen felbontani!

3. közöld velük, hogy 34 ezer forintért adtad el a bugyit és mivel már másik hármat eladtál korábban, tudsz menni belőle nyaralni.

4. ne itt morogj, mert annak semmi haszna nem lesz, jelentsd fel őket!

2020. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Normálisan be volt csonagolva, öntapadós, telhesrn záródó légbuborékos boríték! Dobozt ugyanúgy felvágják, majd vissza nem akadályozza meg őket egy szigetelőszalag!


Másrészt ugye a csomagra ők ragasztják a cuccot, vagy van nekik ott is borítékjuk, dobozok! Nem zagartatjká magukat!


De mondom, a levelet meg feltépve, kivsit visszanyomkodva kihozzák, a sima papírborítékot!

Anyám nem engedte, meg ő ebben a falusi, jobb a békesség, mit mondanak világban él!


Ha meg akarnak ezek tudni valamit, megtudják! Saját fülemmel hallottam, mikor a takarítőnővel beszélték ki, kinek mi jött! Meg nekem is kérdezgették, biztos 11 g csak, nagyobbnak néz ki, mit raktál vele, de nem válszoltam...


Most ezért nem akarok utazni, de amíg jártam, városban adtam fel, ha csak tehettem mindent!

2020. máj. 10. 22:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha hallottad, akkor tudod, kiét bontották még fel. Velük, vagy másokkal együtt tegyél panaszt, több ember panasza nyomósabb indok egy kivizsgálásra.
2020. máj. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Micimacko67 ***** válasza:

Kerdezo, most komolyan...ezt miert kel 2 hetente negkerdezni?

Akkor is kaptal valaszokat, most is...


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1044..

2020. máj. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban semmit, a posta bármit megtehet. Használj futárszolgálatot! Olcsóbb, gyorsabb, megbízhatóbb.
2020. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a vizsgálattal nem megyek semmire, mert a posta vezetője is benne van, az irodán szórakoznak ezzel, nem a kézbesítő postás...
2020. máj. 11. 09:00
 8/14 Micimacko67 ***** válasza:

Azt mondod egyetemista vagy...ezt eleg nehez elhinni!

Ket het alatt ketszer kerdezed meg ugyanazt!

Akkor is kaptal tanacsot, hogyha a helyeikkel gondod van, akkor jelezd a felettes hivataljuknak!

Ahelyett, hogy ezt tenned, itt hisztizel...

2020. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem valahol sántít ez a sztori.


Honnan tudod, hogy felbontották? Hallottad? Ennyi? Most komolyan erre alapozol, ezzel tennél egy hivatalos bejelentést?

Már bocs, de postai alkalmazottként vagy vezetőként ezt én is kiröhögném.


Azt írod, 1000 fős falu. Na ez a másik furcsaság. Én is egy kb 1000 fős faluban lakom. Ekkora helyen posta? Vicc. Bár itt látok kb 1% esélyt, hogy van ilyen település, de emlékszem, évekkel ezelőtt bezártak sok postát, sok település maradt posta nélkül. Elég hihetetlennek tartom, hogy egy ekkora faluban van posta, ráadásul ennyi alkalmazottal: vezető, 2-3 postai alkalmazott, + postás, + takarító? 6 fős állami fenntartású intézmény egy poros faluban?


És akkor még arról, hogy mit hallottál. Te magad írod, hogy mindenki pletykál. Ott mindenki ismer mindenkit. Tudom, mert nálunk is ez van. Azt is hamarabb tudják, mint én, hogy holnap mit fogok vacsorázni. Nem hsizem, hogy a kis faludban te senkinek nem mondtad el, hogy adtál el neten fürdőruhát. Elég, ha anyukád tudja, vagy egy barátnőd. Anyukád megy a boltba, biztos eldicsekszik, hogy az ő lánya milyen modern, hogy csinál pénzt a neten, a megunt dolgaiból. Ez az illető, vagy a kár a barátnőd, 99%, hogy rokona, barátja, ismerőse valamelyik postai dolgozónak. Máris tudja mindenki, persze kissé ferdítve, ahogy az falun lenni szokott.

A többiek csomagja meg, hogy ki mit kap: viccelődnek, találgatnak. Kitapogatják. Ez nem olyan hihetetlen dolog. Sok mindent rendelek ebay-ről, kis dolgokat, amiket buborékos borítékban küldenek. Apukám van itthon, ő veszi át, sosem bontja fel, de megfogdossa, hogy mi lehet, és mikor hazaérek, elmondja, hogy szerinte mi, vagy mire hasonlít. Hosszú, kemény pálcika, vagy pici, kerek valami. Na a postán sem kell ennél több, már megy is a pletyi, hogy a Mancika vibrátort rendelt. Pedig amúgy csak egy köteg ruhaszárító-kötél, mert ingyenes volt a kiszállítás a Rossmann-ból.


Ha ennyire nyilvánvalóan feltépnék a csomagokat, és mindenkiét, akkor biztos vagyok benne, hogy lenne, aki már kiverte volna a balhét emiatt. És nincs olyan, hogy a posta vezetője is benne van, így nem tudnak tenni semmit, mert ma már a 70 éves néniknek is okostelefonjuk van, egy pillanat lefotózni a feltépett csomagot vagy borítékot. Ha 2 különböző ember ezt megteszi, és panaszt tesz, ott már nem nagyon van mit letagadni. Szóval egy kicsit meglódult fantáziát érzek a történet mögött.

2020. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

Ki írta azt, hogy mindenkiét? Mindog minden egyes darabot nyilván nem, de előfordult. Azért nem szól senki, ezt meg is írtam nekik emailben, mert falun nem mernek, de biztosíthatom őket, hogy van rendőrség Őriszentpéteren is. Ami egyébként "város", de a faluk legalja, az állandó lakosok nem több 800-nál! Nem kamu, utána lehet nézni szeretett városunknak! Igen, ennyi az alkalmazott is, innen mennek ki a környező kisebb településekre is a postások, amit ez fog össze, ott kicsi hivatalok vannak! De van egy, aki a csomagokat hordja is ki! Kettő postás, egyik az alább említett zsákfaluba hordja, meg helyettesítő! Takarító is stimmel, ő is "imádja a munkahelyét", ott pletyizik, meg kávézik!


Komolyan azért kamu, mert 1000 fő alatt nincs posta? Hát ez ótvar marhaság, szinte mindenhol van, még a 100 akár hányfős településen is! Itt van egy zsákfalu 50 fővel, aminek ugyanaz az irányítószáma, 9941,ott nincs, de aszem postaláda van, az a piros. Meg Zalalövő mellett tudok még ugyanilyen zsákfalut!


Egyébként nem úgy volt csomagolva, hogy ki lehessen tapogatni, légbuborékos borítékban, leragasztott tasakban! Lehetett volna póló is...


Nem, nem mondtam senkinek sem! Még anyámnak sem, főleg, mert levenné az árát, meg vegyünk rajta ezt, azt... Az anyám a legnagyobb ellenségem...


Mondtam, hogy szóljunk, de hagyjuk rá, úgysem bizonyítod... Anyám egyszer bement szólni, mikor az újságok tűntek el sorozatban, meg felbontott borítékot hoznak ki, de leugatták, meg ők nem tudnak ilyenről...


Tudom, hogy nehéz elhinni, de itt nem mernek szólni, nem hogy rendőrségre menni!

2020. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!