Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joggal való visszaélés ha...

Joggal való visszaélés ha akkor is követeli valaki a „benzinpénzt“ a munkahelytől ha 3 hónapja home officeban van és be se jár?

Figyelt kérdés

Kolleganőnek jár írásos megállapodás szerint havi 40.000 ft „utazási hozzájárulás“ magyarul benzinpénz. Hogy miért kapja ő ezt egyáltalán az eleve kérdéses, állítólag „messziről jár“ be, na de vannak akik 20 éve itt vannak és 3x olyan messziről járnak be és sose kaptak egy petákot se.

De nem is ez a lényeg most hanem az: márc eleje óta home officeban van, a cég záva ls be se jár (se ő se senki). Mégis követeli ezt a pénzt és meg is kapja.


Miért adják oda neki? Milyen „utazás“ az amihez a cég havi 40-el hozzájárul, ha egyszer be se jár?


Azért nagyon érdekes ez mert az én szerződésemben meg az van, hogy jogosult vagyok olyan étkezési utalványra ami a céges menzán költhető el. De ezt nem kapom meg mondván a hely zárva és nincs is menza. Oké na de a szerződésben iylen kitétel nincs, csak az hogy jár....


ezen logika alapján benzinpénzt se kéne kapnia hiszen szerződésben ott van, de az elemi logikába ütközik az egész ha zárva a cég. Milyen bejárás?


Szóval ez a kettős mérce érdekes. Ld én (meg a többiek) és ld ő.


2020. máj. 18. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu igy egyeztek meg annak idejen, talan csak igy tudtak a kialkudott fizetest megadni, hogy reszegysegekre bontottak (ne zavarja a kollegakat, hogy tobbet keres a tobbieknel) ... nekem is volt mar igy fizetesem, de nekem errol is szolt a szerzodesem.
2020. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Valoszinu igy egyeztek meg annak idejen"


Hát én is úgy egyeztem meg annak idején hogy jár a béren felül a kajajegy és még szerződésbe is belevették és most telibeszarják

2020. máj. 18. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, Balázska!
2020. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi közöd van neked más fizetéséhez? Nem teljesen értem. Te kevesebbet kapsz miatta?


Soha nem értettem, hogy hogyan tudott kialakulni a bérfeszültség fogalma, de már értem, hogy az ilyen kétbites emberek generálják.

2020. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!