Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes-e valakit előre...

Törvényes-e valakit előre megbüntetni egy olyan cselekményért, amit nem követett el, nem is akar, de lehet, hogy el fog?

Figyelt kérdés

Nem fertőztem meg senkit, nem is tervezem, hogy megfertőzök bárkit is, de van rá 0,002% esélyem, hogy elkapok valami vírus és akkor én is továbbadhatom akaratom ellenére. Mégis most azzal büntetnek, hogy maszkot kell hordanom, pedig nem követtem el semmilyen bűnt.

Most tekintsünk el attól, hogy ez másnak nem büntetés, vannak emberek, akiknek a börtön sem az, és vannak akik a testi fenyítést is élvezik. Kizárólag a jogi rész a lényeg, hogy megfosztanak alapvető emberi jogaimtól, ha nem vetem alá magam önként egy olyan dolognak, ami számomra és nagyon sok embertársam számára is büntetés. Szerintem ez alkotmányellenes, mert meg nem valósult cselekményt büntetni, ha még a szándék sem volt, nem lehet. Ha így lenne, akkor az összes férfit kasztráltathatnák is akár, hiszen elvileg elkövethet nemi erőszakot.

Szóval most nem az érdekel, hogy ki mikor érzi magát biztonságban, mert akkor a borostás, sötétbőrű, vagy tetovált embereket is kitilthatnánk mindenhonnan, mert sokan meg tőlük nem érzik magukat biztonságban, mégsem lehet azt mondani, hogy borotválkozzanak meg, és takarják el a tetoválást, mert emiatt sokan félnek.

A kérdés lényege, hogy független attól, hogy vírus, erőszak, rablás, vagy egyéb potenciális veszély miatt lehet-e előre büntetés elviselésére kötelezni az állampolgárokat?



2020. máj. 18. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, de azt megtehetik, hogy nem engednek be boltokba, vonatra, buszra felszállni.
2020. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Az is büntetés. Meg az is, hogy nem engednek utazni. Nincs kellően alátámasztva semmi, aki egy picit is utánaszámol az láthatja, hogy mennyire eltúlozta a TV és a rádió a pánikot. De még ha alá is lenne támasztva valós számokkal, és azok igazolnának is valamit, akkor sem lehetne szerintem ezt megtenni. Megfosztanak alapvető emberi jogaimtól, ha nem vetem alá magam önként a büntetéseknek.
2020. máj. 18. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ott bukik az érvelésed már az első mondatnál, hogy senki sem büntet semmivel.
2020. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3: Tévedsz. Pont hogy nagyon sok embernek ez büntetés. Mint írtam a büntetés mindenkinek más. Egy mazochistának a verés sem az, sőt tudok olyanokról, akiknek a börtön sem. Mindenkinek mást jelent. Nekem a szájkosár viseltetése büntetés, és ezzel sokszázezer honfitársam van így.

De ha holnap csak az mehet be majd a boltba, aki előtte elvisel öt botütést a fenekére, mert azt mondta TV, hogy az kiűzi a vírust?

2020. máj. 18. 10:18
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Jogi értelemben az nem büntetés, hogy valamiben nem érzed jól magad.
2020. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem meg az büntetés, hogy naponta tíz ilyen hülye kérdést tesznek fel ebben a kategóriában, na erre varrjál gombot. Egy óvintézkedés nem büntetés, főleg ha mások egészségét védi. A maszkviselés még mindig nem azért van, hogy az adott embert szívassa, azért van, hogy az adott potenciálisan fertőző ember másokat fertőzzön.


És ilyen alapon a ruhaviselés ellen is lehet tiltakozni, biztos van jónéhány nudista aki örülne, ha meztelenül járkálhatna közszeméremsértés vádja nélkül. De a demokrácia még mindig nem azt jelenti, hogy mindenki azt csinál, ami neki tetszik.

2020. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

A gondolatrendőrségre gondolsz? Szép is lenne...


Az előkészület más kérdés.


Amiről te beszélsz, az meg egyik sem. Te csak provokálsz.

2020. máj. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Vedofelszereles nem buntetes, hanem felelos viselkedes.


Bekeidoben is hordanak egyesek kulonbozo vedofelszereleseket es nem buntibol, hanem a sajat jol felfogott erdekukbol.


Kerdesed es okfejtesed siman csak provokacio es semmilyen komoly problemara nem keres megoldast.

2020. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
nem alapjog a tömegközlekedés használata, sem pedig az áruházban vásárlás....hanem egy szolgáltatás igénybevétele, nem kötelező egyiket sem igénybe venni...senki nem veszi el a jogaidat, csak megváltoztak a szolgáltatás feltételei, ha nem tetszik, nem veszed igénybe
2020. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Mivel ez nem büntetés, értelmetlen a kérdésed. Ugyanis nem attól lesz valami büntetés, hogy neked kényelmetlen.
2020. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!