Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az autó vezetője, a biciklis megközelítése fokozott figyelmet igényel, lassítani is kellet volna, betartani a távolságot stb., és a biciklistát hibáztatják?

2020. máj. 20. 07:54
A kérdező szavazást indított:
bicikli
közlekedés
3 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A biciklis bekanyarodott az autó elé, láthatóan balra akart kanyarodni, de meg se nézte jönnek-e mögötte, ez egyértelműen a biciklis sara.
2020. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom, hogy hibázott a biciklis. Ha nem kanyarodik nincs gond, alap, hogy szétnézek és a kezemmel jelzem, hogy kanyarodok.
2020. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég egyértelmű
2020. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a video leírásában az is benne van, hogy a biciklis is elismerte, hogy ő hibázott.
2020. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez miert kerdes? Egyertelmu!


Egyebekben az autosnak csak azert kell vigyazznia a kerekparosra, mert baleset eseten a kerekparosnak faj jobban. Ez egy erkolcsi kotelesseg ... de ne felejtse mar el a kerekparos, hogy nem egyenrangu az autossal ... a KRESZ egyertelmuen szabalyozza az eloirt kerekparosi viselkedest.


Azt se felejtsuk el, hogy a kerekparosok altal okozott karok altalaban megoldatlanul maradnak, mert vagy elhajt a bringas, vagy nincs semmi biztositasa.


Jo lenne ha a bringasok felfognak, hogy nem otthon klampiroznak a rezedaszagu falujukban, hanem egy vilagvarosban.


A sok okor rollerosrol mar ne is beszeljunk, akik megint csak azt hiszik hogy valami parkban vannak.

2020. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Basszus ez azért durva volt...szegények fel se tudtak készülni a másikra..mármint az autos h hirtelen rá fordul egy biciklis..a bicos meg mivel nem nézett hátra...elég csúnya meglepetés érte.


Nem értem h a biciklire miért nem kötelező a tükör??Legalább bal oldalt?..mert ugye csak az út jobb szélén mehet.


Azt pláne nem h fillérekért 2-3k ért lehet kapni indexet simán felraknám és máris meg van oldva a biztonságos irány jelzés.


Igen tudom látszik ,hogy nem vagyok biciklis mert ha az lennék ilyen szörnyü dolgokra nem is gondolnék...h esetleg én is tegyek valamit a saját és mások biztonsága érdekében.


Sajnos borzasztó nagy bajok vannak a fejekben...mind autos mind biciklis mind e-roller és mind motorosokéban.


És az előzésekről meg ne is beszéljünk ,hogy sokan azt hiszik az egy kötelező manőver.(miközben én még úgy tanultam ,hogy az egyik legveszélyesebb manőver. és egy pár dologról meg kell bizonyosodni mielött megkezded.)


OO és ha a bicos megussza bünti nélkül mert úgy gondolják ,hogy elég büntetés volt neki a fájdalom amit elszenvedett és még fog is egy darabig míg felépül...az anyagi károkat meg kell téríteni +ugye neki is lett bőven.gondolok itt arra h sérült a bicikli...sérült a ruhája..és az autot is lehet újra fényezni.Szerintem legalább 2-300ezer forint csak az anyagi kár.

2020. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem értem h a biciklire miért nem kötelező a tükör"


Teljesen felesleges lenne. Nézz körbe ennyi a titok. Ez esetben hiába lett volna tükör abba a nézett volna bele...

2020. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"biciklis megközelítése fokozott figyelmet igényel"

Igen, fokozott figyelmet, nem telepátiát és teleportációt! A bicikliseknek is be kell tartaniuk bizonyos szabályokat, pl. körülnézni, jelezni stb.

2020. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!