Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önormányzat egyenruhás tisztvi...

Önormányzat egyenruhás tisztviselőjének van joga megállítani engem kocsval, igazoltatni es szamonkerni? (Hol voltam, mit csinaltam)

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 14:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

18.-nak.


Most látom, "árokpart", aki minden baromságot összehord fegyveres témáknál.


De válaszolok. Nem igazolod magad, és még arcoskodsz is, akkor föld, majd bilincs.

Feljelenthetsz utána, de a te xopol. Te álltál ellen egy hatósági személynek, és...mondjuk a papír elbír egy erőszakos támadási is.

Ebből lesz egy felfüggesztetted, azzal meg keress melót! >:)


Ennyi.

2020. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 árokpart ***** válasza:
Nem arcoskodom egyáltalán falun élek, még rendőrrel sem találkozom, találkoztam soha. Az írásom nem arról szólt, hogy én csináltam volna ilyesmit hanem arról, hogy ha valaki az Alkotmánybírósághoz fordulna a szervezetetek miatt akkor valószínű, hogy kimondaná, hogy nincsen joghatóságotok ugyanis a lakosság beleegyezése nélkül jöttetek létre. Végrehajtó, rendvédelmi szervnek ott van a Magyar Rendőrség és a Magyar Honvédség akinek van felügyeleti szervük. Egyébként nem hagynám magam földre teperni senkinek ha bármi gondja, problémája van velem bármilyen hatóságnak a lakásomon a nap 24 órájában rendelkezésre állok.
2020. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 árokpart ***** válasza:
Egyébként azt nem értem kinek az ötlete volt egyáltalán külön, jogilag nem tisztázott új rendvédelmi szerveknek a létrehozása, mikor világ életben létezett a rendőrség különböző névváltozatokban. A rendőrség létszámát kellett volna inkább emelni és esetleg ha van rá társadalmi igény többletjogokat biztosítani nekik, de semmiképpen sem külön új rendvédelmi szerveket létrehozni.
2020. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#16, #17-nek:


"Az a közteres hibája volt, hogy nem mert fellépni ellened.


Alapban, onnan megy a bilincs."



Mi is volt az intézkedés jogalapja amiért fel kellett volna lépnie ellenem?


Semmi!


Oké, jön a bilincs.

Ugorjunk vissza picit!


Tehát ellenszegültem az intézkedésnek? Nem, csak nem igazoltam a személy-azonosságom. Egy rendőr ilyenkor elővezet a személyazonosság tisztázása céljából. Neki van joga rá. Közteresnek nincs. A rendőr is csak kizárólag akkor vezet elő bilincsben, azaz kényszerítő-eszköz használatával, ha az elővezetéssel szemben IS! ellenszegülsz!


Egy közteres elővezet a személyazonosság tisztázása céljából? XD

Hová, és mivel? XDXD


A rendőrségre egy közteres NEM VEZETHET ELŐ! Na még az baxna be!

Kihívhatja a zsarukat, 'oszt annyi! Azok elővezethetnek!


Egy csicska közteres SEMMIT nem tehet velem szemben, ha elküldöm a qrva anyjába amiért igazoltatni akar!

Tehát jön a bilincs? Ellenszegültem az elővezetési kísérletének, amire már alapból nincs hatásköre sem?


Kicsit jobban ismerem az irány-adó jogszabályokat mint te!


Ha bármiféle balhé lenne utólag abból hogy megbilincselt vagy "lenyomott", annak képtelen lenne JOGSZERŰ okot megfogalmazni! Igazoltatni akart és ellenszegültem?


Tudod mi lenne a zsaruk első reakciója?


MIT AKARTÁL?! IGAZOLTATNI? XD

2020. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ismét #16:


Összefoglalva a lényeget:


Egy közteres kizárólag akkor kezdhet intézkedésbe, ha konkrét szabálysértést vagy bűncselekményt tapasztal!


Ő nem rendőr, hogy csak úgy ellenőrizgessen!

2020. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#16, #12-nek: (kérdezőnek)


Mivel felmerülhetett a szabálysértés gyanúja a KRESZ megsértése kapcsán, ezért joguk volt ellenőrizni hogy "célforgalom" vagy -e?


Jogszerű.

2020. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!