Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországra költöztem...

Magyarországra költöztem majdnem 1 éve Szlovákiából viszont nem jelentkeztem be regisztrációs igazolásra a bevándorlási hivatalban,ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Mivel ugye azt írja a törvény hogy 93 napon belül be kell jelentkezni. Ez idő alatt itt éltem és dolgoztam, van TAJ kártyán is és közjegyző előtt aláírt bérleti szerződéssel rendelkezem. Most szerettem volna elintézni ezt mivel most döntöttem el hogy végleg itt akarok maradni Magyarországon. Illetve még az lenne a kérdésem hogy erre az úgynevezett regisztrációs kártyára csak tartózkodási helyként lesz megjelölve a Magyarországi címem? valamint a Szlovák címem marad az állandó?

2020. máj. 25. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen állampolgár vagy?
2020. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szlovák természetesen
2020. máj. 25. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarul írsz, úgy tűnik, és még a magyar törvényt is olvastad a helyzetre, azt írtad.
2020. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor bajban leszel ha igazoltatnak és nincs semmilyen okmányod amivel bizonyítod hogy magyarországon laksz
2020. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tartózkodási címet jelenthetsz be a lakás tulajdonosának hozzájárulás nélkül

[link]


Eddig meg 90 naponként mindig hazaugrottál hétvégén egy sörre Szlovákiába... :)


[link]

2020. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

kutyát nem érdekli, senki nem tudja ellenőrizni, hogy végleg itt voltál-e

(egy volt BÁHos)

2020. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az utolsó írja. A hatóságnak kell tudnia igazolni, hogy te mióta vagy itt megszakítás nélkül.

Ha erre nem képes, elmehet a retekbe.

2020. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!