Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kárpátaljai magyarként kérhete...

Kárpátaljai magyarként kérhetek menedékjogot hogy Magyarországon élhessek?

Figyelt kérdés

Na szóval nálunk kötelező a sorkatonaság,.

Vagy illegálisan le kell fizetni egy orvost aki megoldja mellesleg nem olcsó vág 25 éves koromig tanulnom kell.

Na szóval ha lesz két szakmám szeretnék minél előbb elmenni, innen és nem tudom it tegyek

Ki tudna segíteni kérlek írjon akár privátban is.



2020. jún. 6. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Kárpátaljai MAGYARKÉNT egyszerűen gyere HAZA és kérj állampolgárságot. Nem menekültjog illet meg téged hanem állampolgárság.

Azonban ez azzal jár hogy többet nem mehetsz vissza, hiszen akkor nem csak bevisznek de meg is büntetnek amiatt hogy nem vonultál be, holott kötelező.

A menedékjog is ezt jelentené, de amiatt hogy kötelező sorkatonasággal besoroznának, nem illetne meg a menedék, hiszen nem megkülönböztetés feléd ha be kell vonulnod, mindenkire egyformán törvény.

2020. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
99%

Nem

Viszont kb 2 perc alatt megkapod az állampolgárságot

2020. jún. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Menedékjog nem illet meg, de egyszerűsített honosítási kérelmet benyújthatsz. Igazolnod kell a származásod és megkapod a magyar állampolgárságot. Ezt bármelyik ukrajnai magyar konzulátuson megteheted.
2020. jún. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Miert nem kérsz állampolgárságot? Átjössz és itt vagy.
2020. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem egészen vagyok ebben jártas 16 éves fejjel.

De elsőnek megkell csinaltatni ukrán útlevél, majd magyar útlevél, és honosítás

Cserébe nem mehetek vissza? Hmm jól hangzik.

2020. jún. 7. 10:12
 6/6 ReGina... ***** válasza:
100%
Kárpátaljai vagyok én is. Szerintem szüleiddel beszélt ezt meg, sokan el tudták inzetni egyszerűbben is. 100% hogy a te környezetedben is tálalsz.
2020. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!