Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kutyám megharap vagy...

Ha a kutyám megharap vagy súlyosan megsebesít egy betörőt a saját udvarunkon azért én is büntethető lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak elméleti kérdés.


Pl. ha fogná magát valaki és bemászna a kerítésen (vagy mondjuk kinyitja a kaput és bejön) éjszaka a kutya pedig elkapná és megharapná vagy esetleg megölné azért én is felelősségre lennék vonva?


És mi van akkor ha mondjuk valaki mondjuk fenyegetőzik a házam előtt hogy megver én pedig beszaladok az udvarra mire az illető utánam jön én pedig kiengedem gyorsan az udvarra a kutyát hogy fogja meg.


Ilyen esetekben ki a felelős? Főleg ha esetleg haláleset a vége?



2020. jún. 6. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a kerítésen figyelmeztetés hogy a kutya harap/támad, akkor jogilag szerintem semmilyen formában nem vagy felelősségre vonható. Már csak azért sem mert sokan házörzőnek tartanak kutyát.
2020. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nincs akkor pedig igen? :O
2020. jún. 6. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Akkor rádhúzhatják hogy nem volt semmilyen figyelmeztetés, így nem gondolt rá.


Hiába a saját területedről van szó, emlékezz csak arra az emberre aki a SAJÁT borába fagyállót tett, és aki lopta az belehalt. Első fokon börtönt kapott, másodfokon felfüggesztettet.

2020. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ird ki,h a betorot megharapja a kutya.
2020. jún. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja írd ki
2020. jún. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Voltak már konkrét esetek, amikor a kutyák szétszedték a betörőt, nem lettek elítélve a gazdák. Egy "harapós kutya" tábla azért semmiképpen sem árt.

Ha a támadóra uszítod a kutyát, az meg simán belefér a jogos védelembe. Persze, az kérdéses lehet, hogy elhiszik-e neked, hogy tényleg veszélyben voltál.

2020. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem érdekes téma. :D
2020. jún. 7. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!