Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha diák vagyok, kérhetem a...

Ha diák vagyok, kérhetem a kiszabott pótdíj mérséklését? Nincs saját keresetem.

Figyelt kérdés

Megbűntettek a buszon, figyelmetlen voltam, véletlen azt a jegyet lyukasztottam ki, ami már használt volt, a jó helyett.

(Tüke busz pécs)



2020. jún. 9. 17:55
 1/9 qkker1 ***** válasza:
68%
Kérheted, de nem fogják mérsékelni.
2020. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
miért nem?
2020. jún. 9. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább próbálj meg részletfizetést kérni. Én is kétlem, hogy csökkentenék a büntetést. Nem volt érvényes jegyed, annak fix a tarifája, nem függ az illető jövedelmétől.
2020. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha veszek egy olyan bérletet valakitől, amit még ezt megelőzően vettek meg? És persze nincs rajta igazolványszám. És akkor azt mutatnám be, hogy amúgy volt bérletem, csak otthon hagytam, ezért jegyet vettem. Így is ki kéne perkálnom a 10 ezret? Vagy ilyen csak a bérletnél érvényes, jegynél nem? Egyszer megbűntettek 1000 ft-ra, mert nem volt érvényes a matrica a diákomon. Ilyen esetben nem érvényes az 1000-res?
2020. jún. 9. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elfogadtad a büntetést, akkor szerintem nem lehet már bemutatni, de majd valaki tapasztalt erre téved és megmondja.

Miért adna el valaki bérletet ha utána magának újat kell majd vennie? És honnan találnál olyat, akinek volt bérlete és nem volt ráírva és eladná neked...

Egyébként úgy látom Pécsen van lehetőség a pótdíj mérséklését kérni vagy részletfizetést 5 napon belül

[link]

2020. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van rá lehetőség, ötös, ezért is kérdeztem, a kérdés az, hogy elfogadják-e.
2020. jún. 9. 22:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Annak függvényében, hogy diák vagyok és nincs saját keresetem.
2020. jún. 9. 22:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek az jó érv, ha ezt mondom?: ha bliccelni akartam volna, akkor oda állok az ajtó közelébe és ha látom, hogy jönnek akkor gyorsan lyukasztok, ahelyett, hogy hátra ülök és direktbe egy kétszer lyukasztott jegyet adok át.
2020. jún. 9. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem jó érv és nem is kellene kitalálnod semmit, egyszerűen csak megírod, hogy tanuló vagy, árva, vagy a szüleid keveset keresnek vagy nem tudom miért nem tudják kifizetni a büntetést és kéred a mérséklést.
2020. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!