Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezésnél figyelemb...

Gyermekelhelyezésnél figyelembe veszik? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Gyermekelhelyezésnél a bíróság figyelembe veszi az ingatlanokat? Értem úgy,hogy apával államilag támogatott házban lennének, anyával pedig a gyerekek nevére iratott,sajátjukban. Jelenlegi lakcímünk viszont még apukához szól és ott is tartózkodunk.
2020. jún. 10. 05:24
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

De kb esélytelen amúgy is hohy az apánál helyezzenek el gyerekeket.

2020. jún. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért tartok,mert apuka pénzes, és vannak kapcsolatai,amivel képes lenne visszaélni..
2020. jún. 10. 07:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a körülményeket említik, akkor azt fogják nézni, hogy van e fűtés, van e víz, ágy, élelem, akár albérletben is lakhatsz, hiába apuka pénzes, nem jelent semmit.

Én is így jártam, válás után albérletbe kellett mennem, volt férjemnek jólmenő cége van, havi többmilliós jövedelemmel. Nekem is azt mondta, hogy nem fogom tudni eltartani a kislányunkat, elveszi tőlem stb. Természetesen nem az számít, hogy ki keres többet és ki mennyi mindent tud megvenni.

Különben nem tudom megérteni az ilyen édesapákat, egykor szeretetteljes család voltunk, tudta, min megy keresztül egy nő, hogy édesanya lehessen (nálunk sok vizsgálat volt, két vetélés, nehéz terhesség, majd a szülés) legundorítóbb dolog ezzel fenyegetőzni, hogy elveszi a gyereket, csak azért, hogy nekem rossz legyen. Pedig tudja, mennyire szeretem a kislányunk, ő nem veszi figyelembe, mit okozna a kislánynak, ha elvenné tőlem. Nem értem, a férfiak miért ilyen gonoszak. Legmocskosabb dolog elvenni egy nőtől a gyerekét (persze ha a nő tud biztosítani normális körülményeket, mert ha valaki üti éhezteti a kicsit, az ugye más)

2020. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled, és igazad van! Több milliós keresettel nem tudja pótolni senki sem a szeretetet,törődést. Persze kell a pénz,de sok anyának/apának minimálbérböl kell eltartani a gyereket. És mégis megfelelőek a körülmények.

Páromhoz tudnánk menni, megmondta,ha kell,ráiratja most azonnal a gyerekek nevére és lesz egy biztos lakhatásuk.

Gáz nincs bent, palackról megy a főzés,ahogy nálunk is, víz,villany bent van,illetve kandallós fűtés. 2,5 szoba,fürdő konyha kamra.

Csak azon gondolkodok,hogy ideiglenes elhelyezés mennyi idő alatt van meg? Illetve tárgyalásig elköltözhetünk? Mert ha az apjuk megtudja,hogy pert indítok,akkor engem megöl.

2020. jún. 10. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt nem tudom megmondani, tekintettel a járványhelyzet miatt kialakult korlátozásokra. Mindenesetre kellene egy ügyvéd, aki megvéd benneteket.
2020. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

azért ez nem ennyire egyértelmű mint ahogy leírjátok az apákat.

mert nálunk pl az van,hogy én vittem a gyereket edzésre,furulyaórára,játszótérre.

én hoztam vittem oviba minden nap.

most ezeknek mind vége és az anyuka letudja annyival a gyerekkel való foglalkozást,hogy vett a 6 éves gyereknek 1 mobilt és azt nyomja lefekvésig.

játszóra menést,vagy esti mesét csak akkor hall amikor itt van.

az első külön lévő 2 hónapban,amikor a gyerek sírva üvöltött,hogy apát akarom,mivel eleve apás,úgy oldotta meg,hogy elrejtette előlem,hogy a gyerekem,a szavaival élve "kellően el tudjon idegenedni tőlem,és meg tudja szeretni az új apukáját".

remélem ezeket figyelembe veszik majd a perben,hiába anyapártiak.


am a konkrét kérdésre válaszolva,úgy tudom,hogy az ingatlanokat nem veszik figyelembe.

max a gyámügy kimegy körülnézni.

de ha az alap dolgok megvannak,akkor egyenlő szintről indul a két fél.

2020. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!