Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, ha nem jelenek meg egy műtéten (bővebben lenn)?

Figyelt kérdés
1 hét múlva lenne egy térdműtétem. Pár hete beszéltem az orvosom asszisztensével, aki azt mondta, hogy ha keresztszalag műtétem lenne az sztornó, hisz halasztható műtét, csak erről hivatalos tájékoztatót a dokimtól nem kaptam, elérni meg nem tudom. A kórházi számán is meg egy másik (a kórháztól független) számán is kerestem, de semmi. Oké, hogy kezd lemenni a koronavírus, de ez a kórház (az egyik szfehérvári) is bővelkedett covid betegekkel. Ebben a helyzetben nem szívesen feküdnék kés alá, főleg ha nem életbevágó a műtét. Mégis mit tudok tenni? Mi van, ha azt mondják, hogy lesz műtétem, de az előzetes vizsgálatok nincsenek meg, mert nem mentem el megcsináltatni?

2020. jún. 10. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentés nélkül nem jelensz meg, azzal jogszabályt nem sértesz (azaz szabálysértési eljárásban ezért nem lehet felelősségre vonni), de társadalmi normát viszont nagyon súlyosan!

Egy kultúrembertől elvárható, hogy időben jellezze, ha műtétre nem tud menni.


Mondhatod simán, hogy a járvány miatt nem mentél el előzetes vizsgálatokra, meg ezért nem akarsz most műtétet sem, mert bizony félted az életedet.

2020. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szólnék én időben, de sajnos nem érem el a dokimat, ez az ami zavar :( Remélem valóban így van, ahogy írtad (nem ismerem annyira a jogot, korábban meg sosem kellett kórházba mennem, hogy ilyeneket tudjak is)! Ha nem érem el telefonom a dokit, akkor az email címén értesítsem? Az asszisztense azt mondta, hogy mindenki személyesen értesít a doktor, de nekem még nem szóltak, és úgy tudja, hogy ennél nagyobb műtéteket is lemondtak.
2020. jún. 10. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Minek zargatod az orvost? Tokeletesen eleg, ha az asszisztensenek jelzed.

De ha jol ertem, beszeltel is vele, es maga az asszisztens mondta, hogy most eleve nem vegeznek el a mutetet.

Akkor most mi is a problemad?

2020. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy az asszisztensnek fogalma sincs róla, hogy én ki vagyok, nem jegyezte fel, hogy kerestem a dokit, csak annyit mondott, ha ilyen problémám van, akkor sztornó a műtét.

Tudom, az orvos is találkozik X számú beteggel, de többször találkoztunk van róla fogalma, hogy ki vagyok, és csak megnyugtatóbb, ha ő mondja nekem, hogy nem lesz műtét.

Az asszisztens annyival lerendezett 2-3 hete, hogy pár hét után próbálkozzak újra és a délelőtti órákban, de ha most keresem őket, akkor nem veszik fel. Jövő héten lenne a műtét, de semmi infóm sincs...

2020. jún. 10. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

A kórház weboldalán nézd meg a műtétet végző kórházi szervezeti egység email címét. Ha csak felettes szervezeti egységé van ott, akkor nekik küld, úgy hogy az e-mail szövege pl. így kezdődjön: ... Sebészeti Osztály részére


Az email tárgyában legyen benne, pl. az hogy "...-i keresztszalag műtéten nem tudok megjelenni, kérem a műtét átütemezését"


A szövegében meg legyen benne, hogy enyhe megbetegedés miatt a járványra való tekintettel kerülted az egészségügyi intézményeket, ezért nem sikerült a műtéthez szükséges előzetes vizsgálatokon részt venned. Kéred hogy kérelmed vegyék nyilvántartásba, intézkedésükről tájékoztassanak.


Ha erre egy-két napon belül nem kapsz válasz, akkor meg érdeklődj telefonon náluk, hogy kérelmed milyen nyilvántartási számot kapott, mit intézkedtek rá.

2020. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem lesz.. előrébb hozzák a műtéteket és ennyi.


Ha magánról van szó, akkor ott van szerződés, a szerződésben általába benne van, hogyha nem jelensz meg akkor is ki kell fizetned a költségeket. Nekem amikor CT-re mentem magánba oda volt írva, hogy nem szólok előtte 24 órával akkor köteles vagyok kifizetni akkor is, ha nem megyek el.

2020. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!