Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családjogi kérdés: Össze...

Családjogi kérdés: Össze fogunk házasodni. A lakás, ahol élünk az enyém. A házasság után automatikusan közös tulajdon lesz, vagy rá kell íratnom?

Figyelt kérdés
Másik kérdés: Ő külföldi állampolgár, ráadásul kettős. Az esküvő után felveheti a magyar állampolgárságot most már? Ha igen, akkor ugye nem kell lemondania az eddigiekről?
2010. júl. 31. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz közös tulajdon a lakás vagy ház, hanem a te magánvagyonod marad. És bárki bármit mond, nagy butaság lenne azt önként a nevére iratnod.

Szerintem nálunk nem jár s házassággal automatikusan állampolgárság, de ezt majd valaki biztosra is megmondja...

2010. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
1 embernek csak 2 állampolgársága lehet.
2010. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónál a pont. Minden ami a házasság előtt a tiéd volt, az a házasság alatt, és esetleg a házasság után is a tiéd lesz. Ezt hívják különvagyonnak. Csak az lesz majd közös, amit a házasságotok ALATT szereztek. És eszedbe ne jusson ráiratni a házból semmit!!!!!!!!!!! Nem kötelességed részt adni neki a házból és ha szeret és nem csak a pénzedért van veled akkor megérti majd és nem lesz kiakadva emiatt. A 2. kérdésedre nem tudok választ.
2010. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor a lakás felét ráíratom. Nem hiszem, hogy a pénzem kellene neki, az van neki is. De szerintem fontos gesztus.

Ha tényleg csak két állampolgársága lehet, akkor az szívás... Azt hiszem ennek nem fog örülni.

2010. júl. 31. 17:01
 5/7 anonim válasza:
Én külföldön élek és itt vagyok házas.Felvehetem,vehetném az állampolgárságot a házasságkötés után,egyértelmüen,csak annyi papírmunka,meg fordítás meg nyelvvizsga meg pénzbe kerülne,hogy többe kerül a leves mint a hús,ugyhogy nem látom értelmét.Igy is ugyanolyan jogaim vannak.Ott is biztos valami ilyesmni lehet,és igen szerintem is csak 2 állampolgársága lehet egy embernek.
2010. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal, ha magyar anyanyelvű igényelni lehet az állampolgárságot az illetékes hatóságnál és minden vizsga nélkül megkapja.

De ahogy előttem írták egy csomó minden le kell fordíttatnia az országos fordító irodánál és az elég költséges.



Sok boldogságot nektek.:)

2010. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...és nagyon sok idő. én 2 évig vártam rá.
2010. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!