Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e lehetőségem vagyoni...

Van-e lehetőségem vagyoni kártérítést igényelni?

Figyelt kérdés
A nagymamám nevelőszülőként nevelt amíg gyermekotthonba nem kerültem. A körülményeink és a kapcsolatunk ezt először nem indokolták. A gyermekvédelmi "szakemberek" hibás döntésekre utasították a nagyszüleim, ezért romlott meg később a kapcsolatunk és ezért kerültem gyermekotthonba. Azért teszem fel a kérdést, mert úgy tudom, az ügyvédnek tanácsadásért is fizetni kell, márpedig én csak akkor költenék rá, ha van esélyem kártérítésre.

2020. jún. 13. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kitől szeretnél? Gyámhivataltól? Csakúgy nem emelnek, de ha ki is emeltek, a nagyszüleid harcolhattak volna érted. Sajnálom, hogy ilyen családod van, de csak őket okolhatod
2020. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 qkker1 ***** válasza:
Miért nem egy jogi fórumon eszed fel a kérdést?
2020. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most a nagyszüleidet vagy a gyerekvédelmet perelnéd vagy kit? Pontosan milyen döntésekért?

Kártérítés akkor jár, ha foglalkozáskörében súlyos hanyagsággal járt el, lefizették stb.

2020. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyermekvédelmet perelném be. A joggal sajnos hadilábon állok és őszinte leszek, leginkább a pénz mozgat, mert csak így tarhatok lépést ebben a világban. De ne kalandozzunk el! :) Szóval én először azt hittem, hogy ők az igazi Szüleim. Aztán megtudtam, hogy nem, és ezt kisgyerekként nem tudtam feldolgozni. Kezelhetetlenné váltam, semmire sem voltam hajlandó mondván, hogy "nem vagy az anyám".
2020. jún. 15. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valamit nem tudtál feldolgozni, nem lehet perelni. Intézetbe meg ugye a saját kezelhetetlenséged miatt kerültél, amivel már az idős nagymamád nem tudott mit kezdeni.
2020. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!