Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm kiskorú...

Egyik ismerősöm kiskorú veszélyeztetése miatt kapott 3 év felfüggesztetettet és elvették a szülői felügyeleti jogát.Mikor lehet vissza kérni a szülői felügyeleti jogot a bíróságtól?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 18:15
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

29!

Esetünkben bántalmazás

2020. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
4%

"Nem, az ezt író anyuka nem gondolja rosszul, ugyanis az ezt író anyuka részese volt egy pernek, aminek a végén apuka szülői felügyeleti jogát megvonta a bíróság és ahol a bíró kifejezetten kihangsúlyozta, hogy ez nem visszafordítható és pl azt is jelenti, hogy apukának többé semmi joga a gyerekhez, a férjem örökbe fogadhatja a hoizzajarulasa vagy megkérdezése nélkül."


És az író anyuka megint azt gondolja, hogy azért, mert neki volt EGY KONKRÉT ügye, az már egyenlő azzal, hogy mindig, minden ugyanúgy folyik. Tehát író anyuka buta.


Szemben az ügyvéddel, akinek nem egy, hanem sok ilyen és hasonló ügye volt, ezért tudja, hogy minden ügy más és más, és a végkimenetelük is más ennek megfelelően.


Író anyuka tehát ne jogászkodjon, ha ennyire nem megy neki.

2020. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
45%

32!


A kedves kommentelő meg ne írja azt, hogy ügyvéd, mert annyira nem ért a dolgokhoz, hogy az fájdalmas és ráadásul bunkó is. A beszélgetést veled befejeztem.

2020. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom, te szó szerint elmebeteg vagy. :D Én bizony tényleg ügyvéd vagyok, de még a jogszabályokat is bemásoltam, ha esetleg nekem nem hinnél, ki lehet nyitni a jogtárat. Szerinted miért van odaírva, hogy visszaállítás, ha nincs olyan?


Mi van, ennyire félsz, hogy a férjed is pert indít majd ellened? Tudod mit? Az bizony nem azon fog múlni, hogy mennyire hülyézel itt le engem! Szedd össze magad, és inkább a gyerekeddel foglalkozz. Remélem, az jobban megy, mint a jogászkodás, mert ebben borzasztó csapnivaló vagy. És szánalmas is. :D

2020. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
44%
Nem indit pert, te nagyon okos. A gyerek biológiai apja nem a férjem volt. Apukától elvették a szülői felügyeleti jogot, a büdös életben nem kapja vissza. A férjem örökbefogadta a gyereket. Ő az apja hivatalosan. Puszi
2020. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
6%

Jézusom, szűnj már meg. Nem azt mondtad, hogy befejezted a beszélgetést? Szerinted érdekel engem, mi van veled, vagy a gyerekeddel? Én a Kérdezőnek válaszoltam.

És a puszidból sem kérek. Fúj.


Mindenki felfogta, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz, nem tudsz jogi tanácsot adni, nem vagy kompetens... de még csak el sem tudod olvasni a törvényt, és megérteni azt a két mondatot, amit kellene. Nem kell tovább bizonygatni, hogy mennyire nem megy.

2020. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Az a kerdesem ha valaki egy drogteszten megbukik illetve priusza van eroszakos buncselekmenyert attol el lehet e venni a felugyeleti jogot, ha nem az o neven van a gyermek hanem az edesanya neven? Aki ert hozza az irja le privatba koszonom szepen egy nehez helyzetbe levo anyuka!
2020. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: azt már el kellene felejteni, hogy "kinek a nevén van a gyerek", ennek ugyanis semmi, de semmi jelentösége sincs.

Ami számít, hogy hivatalosan kik szerepelnek az anyakönyvben szülöként.

Ha az említett valaki apaként be van jegyezve, akkor azok a jogok megilletik, amik egy apának járnak.

A felügyeleti jogot nem feltétlen szüntetik meg ezekkel az indokokkal, ez ugyanis így túl általános, semmitmondó.

Ha tényleg megbízható választ akarsz, akkor keress meg egy csaldjoggal foglalkozó ügyvédet és töle kérj infókat.

De a felügyeleti jogot csak nagyon ritkán és csak nagyon indokolt eetben veszik el bárkitöl is, amikor csak lehetséges, esetleg felügyelt láthatást itélnek meg.

2020. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

A felügyelt láthatással kiegyeznék.

Gyerektartás nem kell.

Még nem született meg a gyerek de apaságihoz tudtommal az én aláirásom is kell,és én nem vagyok rá hajlandó.

Köszönöm egyébként a válaszodat.

2020. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!