Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én "feketén" dolgozom...

Ha én "feketén" dolgozom hidegburkoló mellett segédként és valami nagy véletlenség fojtán kapunk egy munkaügyi ellenőrzést akkor én mint alkalmazott, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Már 2 hete dolgozom egy hidegburkolónak bejelentetlenül. Ő magán vállalkozó és én meg csak úgy alapon elmentem hozzá dolgozni "feketébe".

Ha kapnánk neadjisten egy munkaügyi ellenőrzést akkor mire kell számítanom?


Csak azért kérdezem, mert ha már ilyen módon dolgozom akkor legyek már tisztába valamilyen szinten a jogi oldalával is.

Egyébként 19 vagyok, nincs még érettségim (ha ez számít valamit)



2020. jún. 18. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
A te büntetésed az ingyenmunka. ki vagy rúgva és nem leszel kifizetve. Lesz elég baja nélküled is.
2020. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen pénzbüntetést kapsz.
2020. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


#1 Épp ezért kérem el minden nap végén a fizetésem, hogy ha ne adj isten ilyen történik akkor max csak az az 1 nap nem lenne kifizetve.

2020. jún. 19. 00:42
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz mert ha feketén dolgozol akkora polkorrekt terroristák, az elfogadás jegyében megsemmisítenek. #blacklivesmatter
2020. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!