Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5 ezerért érdemes feljelentést...

5 ezerért érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam csrossfit edzésen, nincs öltözőkulcs, ott mindenki beviszi az értékeit az őltözőből, én is bevittem a telefont és a pénztárcám, a ruhával nem foglslkoztam volt a farzsebembe egy 5 ezres, és mire vége lett az edzésnek, odalett, eltűnt. Más is panaszkodott, hogy a ruha zsebei meg voltak piszkálva, ki voltak fordítva, volt akinek 70 forint volt a zsebébe az is eltűnt, de amúgy az értékeket mindenki behozta a terembe.


Mivel van kamera, a bejáratot figyeli ugyan, nem az öltözőajtót és az edzés végén az edző visdzatekerte a felvételt és ténylegesen egy idegen személy jött be az épületbe és 4 perc mulva távozott. Ezt az embert nem ismerjük. Tuti ő volt, fiatal 20-22 körüli.


Ez nem is szabálysértés, mert ugyan 5 ezer forintról van szó, de lopás vétség, mert bekerített helyre jött be a személy, a tulaj vagy a használó beleegyezése nélkűl, tehát bűncselekmény.


Ha nem lenne kamera, ha 100 ezret loptak volna el sem éri meg feljelentést tenni, mert nem találják meg, de hogy kamera van, így 5 ezerért érdemes feljelentést tenni?

Érdemes foglalkozni vele, hogy járkálni a rendőrségre?


Arra gondoltam, hogy csak az ajtót veszi a kamera és, ha azonosítják a gyereket, először tanúként hallgatják ki, aki ha rutinos, azt mondaná, hogy volt az épületben de csak "nagyvécézni". Tőlünk pedig a teremből az edzőtársak is jöttek-mentek kifelé néha wc-re, azok közűl is lehettek.


Szerintem bukó a dolog, de ha a gyereket mondjuk azonosítják, hátha ráijesztenek és bevallja, visszakapom az 5 ezret, ugysnis az is pénz.


Érdemes vagy nem? Ki hogy gondolja?



2020. jún. 20. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Az ilyeneket névről ismerik a helyi zsaruk, könnyen meglesz. És ha nem kapják most el legközelebb is lopni fog.
2020. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel.Nem kell állandóan a rendőrségre járkálni utána és csak akkor kell menni csak 1X-2X ha van valami fejlemény az ügyben
2020. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

5 ezerért biztos nem mászkálnék rendőrségre.. rendőrség se fog semmit csinálni ilyen összeg miatt, mégis hogy derítenék ki mi lett azóta az ötezreseddel.

tőlem telefont loptak el (210 ezres) és bankkártyát amit használtak is egy dohányboltban, mégsincs eredmény.

2020. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem 5000 hanem 210 ezer lett volna a farmeeredben azt is ellopta volna

Ne hagyd büntetlenül megúszni, kamerás bizonyitékod is van, jelentsd fel

2020. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a kamerafelvétel csak azt bizonyítja, hogy bejött az épületbe. Ott mehetett wc-re is. Valamint irtam, hogy ki be járkáltak néha az edzőtársak is a wc-re. Csak akkor ér valamit, ha a rendőrök kiszedik belőle, hogy ő volt, mert ha tagadja, akkor nincs értelme.
2020. jún. 20. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
5 ezerért ugyanmá' felesleges...
2020. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: Lehet, hogy már más is van a számláján, általában a bűnözők nem egy bűncselekményt követnek el mire lebuknak

Egyébként biztos ismernie kellett neki a termet, ha tudta hol az öltöző

2020. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lett belőle valami? Tettél feljelentést?
2020. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!