Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyészség tudja, hogy egy...

Az ügyészség tudja, hogy egy ügyvéd sokkal többet keres mint egy ügyész?

Figyelt kérdés

A tárgyalóban akik ülnek egymással szemben ugye van az ügyész, azt olvastam, hogy valami bruttó 460 ezret keres egy sima ügyész, aki kezdő annyit sem. A másik oldalon van az ügyvéd fekete, zöld csíkos talárban, ők kétszer-háromszor annyit keresnek, hallottam, de nem mondják semmi sajtónak, lapoknak.


Viszont az ügyészek tudják, hogy az ügyvédek többet keresnek?


Annyit tudok, hogy van ügyvéd ismerősöm és mondta, hogy sok kirendelt ügye van, meg van meghatalmazott ügye is, meg munkajogi ügye is, és elfoglalt.

Gondolom jól keres 6 ezer óránként, pláne, ha becsúszik egy olyan ügyfél aki pl. rablás miatt meghatalmazza és erre azt mondja az ügyvéd, hogy 500 ezer forint mindenes úttal együtt. Ez csak egy példa.


Ha most lennék 16 éves gimnazista, ügyvédnek mennék lehet.



2020. jún. 26. 16:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mit szeretnél kérdezni?

Igen, az ügyészek nem burokban élnek, valószínűleg nagyon is jól tudják, hogy vannak olyan jogászi életpályák, ahol magasabb fizetés érhető el.

Egyébként az állítás úgy pontos, hogy az ügyvéd többet is kereshet, de kevesebbet is, attól függően, hogy mennyire keresett... az ügyészi fizu meg fix.

2020. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az ügyészek tök hülyék. Na, mit gondolsz? Persze, hogy tudják.

Főleg, hogy a tárgyaláson minden megkezdett óráért egy kirendelt ügyvéd 6.000 Ft-ot kap (számolni meg csak tudnak), illetve az ügyészek is intéznek ügyeket, vagy ismerőseik, családtagjuk, barátaik, ahová ügyvéd kell és nyilván nagyjából tisztában vannak vele, hogy mi mennyiért megy.

2020. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értem a kérdést. Te tudod, vagy érdekel, hogy mennyit keres az informatikusod, a fodrász, a műkörmös, a bolti eladó, a dohányboltos, stb., akikkel naponta kapcsolatba kerülsz?


Nem értem, hogyan jön ez ide. Nem azért ülünk a bíróságon, hogy egymás zsebében turkáljunk.

2020. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Tudják, de ahogy az #1-es is írja keresHET, de attól függ hány ügyfele van. Van olyan ügyvéd aki közelébe sem megy büntetőügyeknek (ergo ügyésszel sosem találkozik) mégis bucira keresi magát ingatlan adás-vételikkel, polgári peres ügyekkel. Meg van egy csomó olyan ügyvéd aki alig keres valamit a büntetőügyeken, az óránként 6 ezer hát az nem túl nagy zsír. Az ügyész ezzel szemben meg megkapja a havi fixét az ítélkezési szünetben is.
2020. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"az óránként 6 ezer hát az nem túl nagy zsír."

Egy nap 5 óra tárgyalás vagy eljárási cselekményen való részvétel, az

30.000 Ft, egy héten az 150.000 Ft, egy hónapban az bruttó 600.000 Ft. Plusz kapnak felkészülési díjat is az óradíjuk mellé. Az ügyészi bruttó fizetés nincs ennyi, csak mondom. :)

2020. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

A 6.000,- Ft-os óradíj az tényleg nem nagy szám. Én ugyan polgári ügyekkel foglalkozom csak, de a mi óradíjunk 25.000,- Ft. Nem véletlenül ódzkodnak sokan a kirendelések elfogadásától.


Ugyanakkor nem igaz az, hogy minden napra ki lehetne számlázni a teljes napot valakinek. Ez nem így megy. Egy vállalkozó bevételét egyébként sem lehet egy munkavállaló nettó bérével összehasonlítani. Az ügyészek (és bírók, illetve a közigben dolgozó jogászok általában mind) kapnak:

- fizetett szabadságot

- ruhapénzt

- pótlékokat

- táppénzt

- benzinhozzájárulást vagy bérletet

- ebédjegyet (=cafeteria, bár ennek szabályai most változtak)

- talárt...

Hogy csak néhány dolgot soroljak fel, ami nekünk, vállalkozóként dolgozó ügyvédeknek nincs. Ha én beteg vagyok, vagy szabadságra megyek, akkor nincs munka, tehát nincs bevétel. Nekem az utazási költség, a ruha, a talár... mind olyan kiadás, amit a bevételemből kell kigazdálkodnom, mert nem fizeti senki. Én adót is fizetek a bevételemből, nem kapok "nettó fizetést".


Szóval az ügyész nem tudja, hogy igazából mennyit keres az ügyvéd, mert az ügyész és az ügyvéd helyzete még csak véletlenül sem hasonlítható össze.

2020. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy "jól hangzik" az a bruttó 600k,de az ügyekre fel is kell készülni, beszédet írni, aktát böngészni, okiratokat szerkeszteni. És az előttem szóló által írt költségeket is meg kell téríteni belőle.
2020. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan rossz az az ügyészi fizetés.


"Az ügyész illetménye alapilletményből, továbbá az e törvényben meghatározott pótlékból tevődik össze. A beosztási pótlék, a vezetői pótlék és a címpótlék alapilletmény jellegű." " A címpótlékban részesülő ügyészt beosztási pótlék nem illeti meg."


Példák fizetésre


bruttó fizetések

ügyészségi fogalmazó (friss diplomás): 453330 (ia)*1,25=567 ezer

alügyész (3 éve ügyészségnél): ia*1,35= 612 ezer

járási ügyész, 9 éve ügyészségnél: ia*1,65= 748 ezer

járási ügyész, 18 éve ügyészségnél: ia*1,85= 839 ezer

járási ügyész, 25 éve ügyészségnél, „Címzetes főügyészségi ügyész” címig vitte csak: ia*2,1=952 ezer


főügyészség ügyész, 9 éve ügyészségnél: ia*1,85 = 839 ezer

fellebbviteli főügyészség ügyésze, 18 éve ügyészségnél: ia*2,4= 1,088 millió


főügyészség osztályvezetője, 18 éve ügyészségnél: ia*2,55 = 1,16 millió

legfőbb ügyészségi osztályvezető, 25 éve ügyészségnél (ez már egy szép karrier):

ia* 3.8 = 1,72 millió


[link]

2020. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A fogalmazókét és alügyészekét rosszul írtam, kevesebbet keresnek.

fogalmazó: ügyészi illetményalap (453 300 Ft) x (min. 053, max. 0,83)

alügyész: ügyészi illetményalap (453 300 Ft) x (min. 0,83, max. 1,4)


még egy ügyészi fizetéses példa

főügyészségi csoportvezető ügyész, 15 éve ügyészségnél, “ Címzetes fellebbviteli főügyészségi ügyész” címmel: 453 300x (1,65+ 0,5, 0,4) = 1,11 milli bruttó, két eltartott gyerek esetén havi nettó 749 ezer Ft

2020. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Elírtam a nettóját, pontosan: 738 539 Ft
2020. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!