Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyészség tudja, hogy egy...

Az ügyészség tudja, hogy egy ügyvéd sokkal többet keres mint egy ügyész?

Figyelt kérdés

A tárgyalóban akik ülnek egymással szemben ugye van az ügyész, azt olvastam, hogy valami bruttó 460 ezret keres egy sima ügyész, aki kezdő annyit sem. A másik oldalon van az ügyvéd fekete, zöld csíkos talárban, ők kétszer-háromszor annyit keresnek, hallottam, de nem mondják semmi sajtónak, lapoknak.


Viszont az ügyészek tudják, hogy az ügyvédek többet keresnek?


Annyit tudok, hogy van ügyvéd ismerősöm és mondta, hogy sok kirendelt ügye van, meg van meghatalmazott ügye is, meg munkajogi ügye is, és elfoglalt.

Gondolom jól keres 6 ezer óránként, pláne, ha becsúszik egy olyan ügyfél aki pl. rablás miatt meghatalmazza és erre azt mondja az ügyvéd, hogy 500 ezer forint mindenes úttal együtt. Ez csak egy példa.


Ha most lennék 16 éves gimnazista, ügyvédnek mennék lehet.



2020. jún. 26. 16:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg jól keresnek.

Majdnem annyit mint egy ügyvéd.


Mondjuk ügyvédnek összejöhet havonta csk 300 ezer, de két millió is, attól függ mennyi munkája van.


Mindenesetre jó élnek, van aki "palotában".

2020. jún. 27. 12:01
 12/24 A kérdező kommentje:
*jól*
2020. jún. 27. 12:02
 13/24 anonim ***** válasza:

Egy ügyvédnek sok költsége is van.


Szegényebb önálló ügyvéd havi bruttó bevétele: kb. 2 millió

Fix. költségei minden hónapban:

- iroda bérleti díja/törlesztő részlete: 300 ezer

- ügyvédjelölt: 300 ezer (ez munkaadóként az összes költsége 1 ügyvédjelölt alkalmazásának, 250 ezer bruttója az ügyvédjelöltnek, amiből 166 ezer nettója)


Sikeresebb ügyvéd havi bruttó bevétele: kb. 10-15 millió

Fix. költségei minden hónapban

- iroda bérleti díja/törlesztő részlete: 500 ezer - 1 millió

- 2-3 ügyvédjelölt: 300 ezer/fő

- 2-3 beosztott ügyvéd: 900 ezer/fő (ebből nettó 500 ezret kapnak)


Egy kicsit is befutott ügyész nem cserélne sikeresebb ügyvéddel sem, mert ha csak járási csoportvezető ügyész, főügyészségen ügyész, akkor is már hatalmi pozícióban van, a környéken valakinek számít.

Ha okos nem korrupt, de mégis mindenki igyekszik neki szívességet tenni (pl. ház vagy autó vásárlásánál, javításánál, utazásnál, stb. jelentős kedvezményt kap, rokonainak állást ad közszféra és vállalkozók, olyan információi vannak amivel megtakarításait biztosan jól be tudja fektetni, bankkölcsönöket is könnyen kap, vele nem egy háztartásban lakó felnőtt gyerekei ha vállalkoznak akkor NER-esnek számítanak...)

2020. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Szegényebb önálló ügyvéd havi bruttó bevétele: kb. 2 millió"


Ezt honnan veszed? Ez nem igaz így. Mi például havi 1.000.000,- Ft körüli bevételt érünk el fejenként, ebből a költségek kb. 200-250.000,- Ft körül mozognak. Nincs ügyvédjelölt, és az irodára messze nem költünk annyit, amennyit írtál. Ellenben van kamarai tagdíj, MÜBSE biztosítás, kreditszerzés, jogtár-előfizetés, TAKARNET, nyomtatványkitöltő, e-szignó...

2020. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ezek már aprópénzek..

Kamarai tagdíj negyedévente 27 ezer

MÜBSE (50-100 milliós) kb. évi 100-150 ezer

kreditszerzés: igen ez alatt kiesik a munkából

ÜgyvédJogtár (nyomtatványkitöltővel): évi 150 ezer

e-szigno fullos 85 ezer

TAKARNET 3 évre 40 ezer, nem hiteles 1000 Ft, hiteles 3600

2020. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ez az évi többszázezer forintos kiadás szerinted "aprópénz". Én nem érzem annak.
2020. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál az havi 50 ezer sincs. Igazából ügyvédnek ennél lényegesen nagyobb költség, hogy a mindennapjait is szintjéhez mérten illik élnie - akkor hiszi el róla környezete, hogy jó ügyvéd - azaz kell költenie megjelenésére (elegáns autóra és ruházatra, kisebb városokban arra is, hogy jó helyen, szép háza legyen).
2020. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem nincs autóm, engem nem érdekel, hogy kifele azt mutassam, amit "illik". Az én ügyfeleimet nem zavarja; nem vagyok sztárügyvéd, és nem is akarok az lenni. Egy sima, tisztességes és normális ügyvéd vagyok. Akinek ez nem tetszik, menjen a milliós sztárügyvédhez.


És ez nem havi 50.000,- Ft, hanem havi 200.000,- Ft, amit költeni kell, de leírtam már párszor. Te úgy beszélsz, hogy fogalmad sincs semmiről.

2020. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A "kamarai tagdíj, MÜBSE biztosítás, kreditszerzés, jogtár-előfizetés, TAKARNET, nyomtatványkitöltő, e-szignó"-ra írtam, hogy ez egy ügyvédnek havi 50 ezer költség. A MÜBSE díját tippeltem, kicsit benéztem, rákeresve látom hogy 50 milliós biztosítási összegű évente 300 ezer Ft-nál drágább, 100 milliós majdnem 450 ezer, 16 milliós férne csak bele évi 150 ezerbe.


Tényleg nincs olyan nagyon fogalmam hozzá, de általában mindent jól becsülök meg.

2020. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy aki ügyvéd az jobban tudja, hogy mi-mennyi a kiadása stb.
2020. jún. 27. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!