Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beköltözhetek a házba?

Beköltözhetek a házba?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlan 3 szoba konyha fürdő. Jelenleg apám lakja. A testvérem és én vagyok a tulajdonos. A testvérem közölte, hogy nem költözhetek be se most, se később. Apám halála után is csak akkor, ha kifizetem az ő részét. Addig nem! Ahogy ő fogalmazott : ez a szabály! Mármint az ő szabálya.

Mérgemben arra gondoltam, hogy a 8 éves gyerekemre ajándékozom a részem és csessze a testvérem.



2020. jún. 27. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Közös tulajdonodba, akkor mész be, amikor csak akarsz.
2020. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Haszonélvezet? Attól, hogy van egy tulajdoni részed, de az a ház lakott, még nem biztos, hogy oda egyáltalán beléphetsz.


Sajnos árveréseken is adnak el lakott házat, a tulaj be sem mehet, a lakót meg csak a bíróság dibhatja ki csúnyán mondva.


A tulajdonjog nem egyenlő a haszonélvezettel.

2020. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvező felhatalmazással bír arra, hogx a lakást maga használja, oda a tulajdonos is csak a haszonélvező hozzájárulásával léphet be.


A tulajdonos csak a házzal rendelkezhet, pl eladja, megterheli stb

2020. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Apám halála után nem lenne rajta haszonélvezete. Én azon húztam fel magam, hogy a halála után se költözhetek oda, csak ha kifizetem.

Az egész abból indult, hogy ház eladás és új vétele között oda költöztem volna pár hónapot, de ez már nem aktuális.

A hozzáállása még aktuális.

2020. jún. 27. 11:34
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

#4


De gondolom akkor, ô se jár area, nem?


Vagy ô "megteheti" mert csak?

2020. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Egyikünk se rászoruló. Ő külföldön él amikor haza jön, akkor pár napot ott van. A férjemnek pedig van egy nagy háza. Ezt akartuk eladni. Hosszú távon eszembe se jutott oda költözni, de a testvérem még a gondolatát is tiltja.

És én vagyok a rossz , mert eszembe jutott.

2020. jún. 27. 11:48
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

És ki mondta hogy ő parancsol?

Senki.

2020. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha apud beenged akkor jogosan vagy ott. Ha meg apud megengedte, hogy ott élj, akàr rövid időre is, haszonélvezet ide vagy oda ki sem tehetnek. Akkor már csak a bíróság tehet ki, még édesapád sem tehet ki erőszakkal ha bem mész el.
2020. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha apad most haszonelvezokent lakja akkor o donti el kit enged be es kit nem.


Halala utan bekoltozhetsz, de a testvered meg kerheti a birosagtol hogy szuntessek meg a kozos tulajdont igy elarverezik nyomott aron. Szoval eletvitelszeruen nem fogsz tudni ott lakni ha a testvered nem egyezik bele. Ezert a legjobb megoldas ha edesapatok meghal, eladjatok es felezitek a penzt.

2020. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1. Tudom, hogy a haszonélvező dönt. Engem apu halála utáni “szabálya” idegesített fel.

2.Úgy tudtam, ha biztosítók a testvéremnek egy szobát, akkor ott lehetek.

Jogilag akkor beköltözhetnék apám halála után, vagy tényleg mondhatja a testvérem, hogy tilos?

2020. jún. 30. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!