Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apósom ki jelentett az állandó...

Apósom ki jelentett az állandó lakcimemrol engem. A páromat és a gyereket nem. Albérletbe lakunk 3 hónapja én és a gyerek be vagyunk jelentkezve ideiglenesen. Ilyenkor a gyerek lakcime maradhat az állandó lakcimen azért mert én ki lettem jelentve?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kis tesot neki hol lesz így a lakcime? És házasodni? Nem tudok allandora sehova bejelentkezni én szüleim meghaltak. És a tartózkodási lakcimem is érvénytelen lett ez általal.legalabbis telefonba ezt mondták. Település szinten hétfőn bejelntkezem mert a munkahelyem miatt muszaly. Valaki volt már ilyen helyzetben? Családi pótlék az én nevemen van azzal mi lesz?

2020. júl. 3. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
MuszáJ.
2020. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Attól mert bérlakásban laktok, még oda is lehet állandóra bejelentkezni. Ez a tulajdonostól függ csak hogy mit enged meg, mihez járul hozzá.

Ha van ideiglenes lakcímed az megfelelő mindenhez szerintem.

Valójában Lakóhely és Tartózkodási hely a két megnevezés, de tudtommal a családi pótléknál, bárminél lényegtelen hogy melyik, az a fontos hogy legyen bejelentett lakcíme az illetőnek.

Mindkét esetben kell a tulajdonos beleegyezése, de neked nem kell mindkettőre bejelentve lened. A lényeg hogy legyen érvényes lakcímkártyád.

Ha majd olyan esemény lesz ahol fontos lenne a Lakóhely, mint egy választás, ott majd neked kell arra figyelned, hogy benne legyél a helyi választói névjegyzékben, ami a tartózkodási helyedhez tartozik. Ezt majd neked kell jelezned, hogy te ott laksz, ott akarsz szavazni és oda vegyenek fel a választói névjegyzékbe.

De más esetekben csak annak kell most utána járnod, hogy a lakcímedet javítsák és ahelyett amiről apósod kijelentett, a tartózkodási helyed legyen lakcímként beírva - vagyis az amiről lesz lakcímkártyád. Mintha költözés miatt változna a lakcímed.

Akitől bérlitek a lakást, azzal újra alá kell íratnod a lakcímbejelentő lapot és újra meg kell csináltatnod a lakcímkártyádat a kormányhivatalnál. Ha a bérbeadó nem akarná, mert hogy állandóra nem akarná hogy oda bejelentkezz, mondd el neki hogy ez őt semmiben nem korlátozza, neki nem jelent különbséget, hiszen pont amiatt kell most megtenned, mert apósod anélkül ki tudott onnan téged jelenteni hogy te tudtál volna róla és nem is kellett beleegyezned - tehát ő is bármikor kijelenhet majd onnan téged ha úgy akarja később.

2020. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

A gyerek lakcíme az anya lakcíme lesz.

Azt inkább nem véleményezem, hogy após nyakára miért kellett gyereket vállalni és a semmire miért tervezel megegyez....

2020. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

"Ez a tulajdonostól függ csak hogy mit enged meg, mihez járul hozzá."


Ezt kötelessége megengedni.

Ha a szerződés két tanúval lett alauratva, akkor a lakcím bejelentéshez elég a szerződés, nem kell külön a tulaj engedélye.

2020. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

#4

Ez csak a tartózkodási helyre igaz, állandóra nem lehet bejelentkezni a tulajdonos hozzájárulása nélkül.

2020. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
És a tulajdonos engedélyét jelenti maga az is hogy aláírja a bérleti szerződést, tehát ha csak a szerződést viszi az is azt jelenti hogy a tulaj beleegyezett.
2020. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

#6

Nem, a tulajdonos csak abba egyezett bele, hogy az ÁLLANDÓ LAKCÍME MELLETT, bérleti díj fejében az ingatlanában tartózkodjon, ezért tartózkodási címmel jelentkezhet be és ez nem is vitás.

Nem hallottam még olyan tulajdonosról, aki ne kérte volna a szerződés megkötésekor a bérlője állandó bejelentett címét, hiszen ez a szerződésen is szerepel, hogy ÁLLANDÓ BEJELENTETT LAKCÍME.

2020. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
3masnak apos nyakára építettünk egy házat.. Családi vita volt elkoltoztunk ott hagytuk apos nyakára a házat!!
2020. júl. 3. 12:01
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Szép is lenne ha mindenki egy szerződéssel csak úgy állandóra bejelentkezhetne. Igazából gyerekkel nem is szívesen adnak állandót a lakástulajok mert ha bármi gond van, gyerekkel nehezebb kitenni.
2020. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
#5: tévedésben vagy. A tulajdonosnak kötelező hozzájárulni az állandó lakcím bejelentéshez. Ha ez nem tetszik neki, akkor nem kötelező kiadni a lakast.
2020. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!