Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól vigyázhat...

Hány éves kortól vigyázhat valaki kiskorúra?

Figyelt kérdés
Szóval kisgyereket hány éves testvérével szabad egyedül hagyni (legálisan)?

2020. júl. 3. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nincs olyan, hogy legálisan. Feltételezhetően a szülő el tudja dönteni, hogy a nagyobb testvér alkalmas -e a kisebb felügyeletére, ellátására.
2020. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Kiskorut huvatalosan csak nagykoru felügyelhet.

Te, mint szülő eldöntheted hogy a nagyobb gyereked mikor vigyázhat a kisebbre. Addig, amig nem történik semmi baj, senkit nem érdekel. Ha viszont történik, te kerülsz nagy problémába kiskorú gondatlan veszélyeztetése miatt

2020. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A gyerektől függ. Ha a nagyobb nem egy szeleburdi, játékból kardozzunk a konyhakéssel típus, és a kicsi is megérti, hogy szót kell fogadni, akkor én egyedül merném őket hagyni. Kivétel, ha a kisebb még kisbaba vagy totyogó, és a nagyobb még nem elég idős hozzá, hogy tudjon bánni vele vagy úgy kézbe venni, hogy biztos nem ejti le. És az sem mindegy, hogy mennyi időre kellene őket egyedül hagyni.
2020. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a kérdező arra gondol, hogy ha mondjuk a nagyobb tesóval hagyják a kisebbet, és utóbbit valami komoly baleset éri, akkor megbüntetik e azt, aki a nagyobb gyerekre bízta a kicsit.
2020. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

4!


Ezt írtam le a 2. kommentben.

2020. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok. Szerintem simán büntethetik, még ha a nagyobbik már kamasz. Tapasztalatból mondom, hogy egy kisgyerek a nagytesót nem mindig fogadja el "felsőbbrendűnek", akinek hajlandó szót fogadni. Egy szülő meg nem indulhat ki abból, hogy a Jancsi már 16 éves, simán tud vigyázni a 4 éves Ferire. Csak akkor hagynám őket egyedül, ha tudom, hogy (előző példámból kiindulva) Jancsi rendesen figyel a kicsire és nem végig a gépét nyomkodja, Feri pedig Jancsitól is ugyanúgy megérti, hogy nem dugjuk a ceruzát a konnektorba, stb. Ha valami baj éri valamelyiket, a szülő lesz felelősségre vonva, amiért magára hagyta őket. A 18 év nem véletlenül a nagykorúság alsó határa. Ha bármi rossz történik a naggyal, a kicsi nyilván nem képes segíteni vagy segítséget hívni, ha a kicsinek esik baja, a nagy lehet bepánikol és nem cselekszik ő sem rendesen/elég gyorsan.
2020. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy a gyerekek kora, a szülő vállal felelősséget értük. Nem az volt a kérdés, hogy ha baj történik, akkor mikortól büntethető akire rá van bízva a kisebb testvér.
2020. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!