Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi olyankor a teendő, ha a...

Mi olyankor a teendő, ha a bírósági végrehajtási illetéket nem kapom vissza?

Figyelt kérdés
Bírósági végrehajtási eljárás során a nekem tartózó személytől sikerült behajtani a megfelelő pénzösszeget, és a végrehajtó költségeit is az adósra terhelték. Azonban a végrehajtási eljárás kezdetén a bíróság felé általam megfizetett 5000 forintos eljárási illetéket nem kaptam vissza. Mi ilyenkor a teendő, hova fordulhatok?

2020. júl. 7. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha a határozatban benne van, hogy az is a másik felet terheli, akkor tőle.

Ha nem is kérted a beadványban, hogy azt is térítse meg neked, és a határozat sem tartalmazza, mint megtérítendő összeg, akkor az most bukta.

2020. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


De nem értem. Miért kéne egy bírósági határozatnak tartalmaznia azt, hogy ha az adós esetleg olyan t*pló, hogy nem akar fizetni, akkor a bírósági végrehajtási illetéket is neki kell majd állnia? És miért kellett volna ezt nekem külön kérni? Evidencia, hogy a végrehajtást én, mint jogosult nem hobbiból, hanem kényszerből csinálom.

2020. júl. 7. 14:27
 3/18 anonim ***** válasza:

Valamikor régen ez szinte természetes volt, hogy "minden, a perrel kapcsolatban felmerült költséget" az fizet, aki bukja a pert!!


Ha jól emlékszem az elmúlt 30 évben jött az a változás, hogy aki bármi ügyben pert indít, előre köteles befizetni eljárási díj címén a perelt összeg x %-át. Biztos, ami biztos nekik! És ha a pert indító ezt az összeget is kéri megtéríttetni, akkor azt külön jelezni kell a beadott keresetben. Persze, ezt én csak gondolom. Eléggé csavaros ahhoz, hogy igaz is legyen.

2020. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Itt szó sincs perindításról.


Egy peres eljárás során (ami még jelenleg is tart) nekem megítélt perköltség-térítést nem volt hajlandó a másik fél megfizetni, ezért indítottam végrehajtást, aminek az illetéke 5000 forint volt.


A bírósági végrehajtásra külön törvény vonatkozik, és eszerint csak azt az összeget kellett feltüntetni, amivel az adós nekem tartozik. A többit automatizmusnak gondoltam. Nem hittem, hogy ezt a magától értetődő dolgot külön kell kérni.


Nem tudom, ki és miért hoz ilyen törvényeket, de iszonyatosan dilettáns volt, az biztos.

2020. júl. 7. 15:40
 5/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, úgy értelmeztem, hogy bírósági végrehajtást kérő pert indítottál...


A végrehajtási illeték az a végrehajtó munkabére, ha jól tudom. Nem az adós kérte, hogy hajtsa be.

2020. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hogy tartozott ,papírt írtatok mikor kölcsön kért vagy hogy?
2020. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bíróság vh lapra hivatalból rávezeti a behajtandó illetéket, ha ez elmarad, akkor a vh lapot kiállító bírósághoz tudsz fordulni, hogy javítsa/egészítse ki a vh lapot.


Ha a vh lapon rajta van az illeték, akkor a végrehajtót kell szétbaszogatni h hajtsa be.

2020. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba,

jobban jársz.🤘

2020. júl. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A végrehajtási lapra be lett írva rendesen az utolsó oldalra, a végrehajtható költséget közé?

Mert, ha nem, akkor nem csoda, hogy nem kaptad vissza. Ha be volt írva, reklamálhatsz a végrehajtónál.

2020. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Bíróság vh lapra hivatalból rávezeti a behajtandó illetéket"


Ez nem igaz, csak az állam részére behajtandó illetékre.

Amit a végrehajtást kérő előlegez, azt a kis kacsóival (billentyűivel) kell a vh-lap utolsó oldalára mint behajtandó, végrehajtást kérőnek járó költség felvezetni. Ide írható az illeték mellett pl. az ügyvédi munkadíj is, ha volt ügyvéd. Tehát minden, a jogerős döntés után, a végrehajtás elrendelésével kapcsolatban felmerült és indokolt költség.

2020. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!