Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi olyankor a teendő, ha a...

Mi olyankor a teendő, ha a bírósági végrehajtási illetéket nem kapom vissza?

Figyelt kérdés
Bírósági végrehajtási eljárás során a nekem tartózó személytől sikerült behajtani a megfelelő pénzösszeget, és a végrehajtó költségeit is az adósra terhelték. Azonban a végrehajtási eljárás kezdetén a bíróság felé általam megfizetett 5000 forintos eljárási illetéket nem kaptam vissza. Mi ilyenkor a teendő, hova fordulhatok?

2020. júl. 7. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Eddig nálam mindig ráírta a bíróság, a vh lapon is 3 csillagos ez a rész.
2020. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem írja rá magától, mert azt nem kötelező kérni. A bíróság, még egyszer mondom, az állam részére behajtandó illetéket írja fel.
2020. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor csak az elmúlt 1000 vh lapnál írták rá teljesen véletlenül tévedésből a végrehajtást kérő részére behajtandó illeték részhez, és totál véletlen van 3 csillag (bíróság tölti ki) ennél a résznél a vh lapon. Lehet.
2020. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát én nem írtam rá a végrehajtási lapra, hogy az illetéket is kérem vissza. Azt hittem, ez evidens, hogy nem nekem kell kifizetni, hanem behajtják azt is. Nem értem, hogy miért nem ez az alapfelállás.


A jogalkotók néha nagyon ostobák tudnak lenni.

2020. júl. 15. 20:01
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát, látod, 13-as. Az enyémekre sem írják rá, a Kérdezőjére sem... Lehet, hogy neked valami saját jogszabály alapján járnak el...
2020. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha a végrehajtónak fizetendő illetéket/jutalékot SE tudja behajtani a végrehajtó? Mert az adós kellően suttyó ahhoz, hogy semmi ne legyen a nevén..

Ilyenkor én bukok még azon is, hogy mások tartoznak nekem..?

2020. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2020. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
príma...
2020. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!