Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhességet figyelembe vesznek...

Terhességet figyelembe vesznek a bíróságon?

Figyelt kérdés
A párom jelenleg előzetes letartóztatásban van, letöltendő büntetés előtt még kijöhet. Ha azidő alatt teherbe esnék, (régóta vágyunk gyermekre) azt a végső ítélet meghozatalánál figyelembe vennék a páromnak? Emiatt kaphatna kevesebbet?

2020. júl. 13. 08:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Miért vennék figyelembe? :D


Pláne, hogy enyhén feltűnően most esnél teherbe azon a kb. egy nap eltávozás alatt, amit kap, tehát még az is egyértelmű lenne, hogy miért tettétek...

2020. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

nem tudom, ez a kérdés. Várandós nőnek sok segítségre van szüksége, a gyerek érdekeit is figyelembe vehetnék akár, friss családalapítás, megkomolyodás lehetősége, ilyesmik.

Nem pár nap, jópár hónap amig kint lenne, és ismétlem szeretnénk és tervben volt a baba.

De egyik szavad üti a másikat, miért lenne “feltünő, hogy miért tettük” ha figyelembe se veszik?

2020. júl. 13. 09:19
 3/24 anonim ***** válasza:
15%

nem veszik figyelembe. altalaban azt se szoktak, ha pl te egyedulallo anyuka vagy, a gyerekeidet nincs kinek gondoznia, akkor nem fognak eltekinteni csak azert a tettedtol mert a gyerekeidet fel kene nevelni. en nem tudom te mifele buncselekvenyt kovettel el, de a birosag sem dijazza, hogy “bunozok neveljenek fel gyerekeket”.

ha a parod nem bunos, neki lesz itelve a gyereked egyertelmuen.

es az elozo valaszolora tekintve, a “feltuno, hogy miert tettuk” valszeg arra utal, hogy csak kifogasokat kerestek a birosagon.

2020. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én semmiféle bűncselekményt nem követtem el, de korábbi munkahelyemen például volt egy nő, neki terhesség miatt csökkentették a letöltendő büntetését. Innen vetődött fel bennem a kérdés, mert az én esetem nem teljesen ugyan ez, mivel a férfinemű fogvatartott párom nemigen tudna teherbe esni, csak az említett példából feltételeztem, hogy ez is jelenthet valami bíztatót.
2020. júl. 13. 09:38
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha azt figyelembe veszik hogy x vádlott 30 kilót lefogyott és jó keresztény és jogászhoz méltó életmódot folytat, akkor akár azt is,hogy y vádlott meg apa lesz...

De én nem hiszem hogy figyelembe vennék a terhességedet, esetleg tudatalatt megsajnálhat a bíró. De ügyvédetek nincs? Ő mit mond?

2020. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Emberek! Nem a vádlott lenne a terhes, hanem az élettársa... A vádlott az apajelölt.


És ha ilyen egyszerű lenne kint maradni a börtönből, mindenki ezt csinálná.


Nem, nem veszik figyelembe.

2020. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyelembe vehettik, hogy családfenntartó, de ha most azonnal teherbe esel, akkor is csak kilenc hónap múlva lesz az. Az is kell hozzá, hogy olyan körülmények között élj, ami elég jó ahhoz, hogy gyereket nevelhessetek, de nem annyira jó, hogy az ő jövedelme nélkül is működjön.

És nagyon nem mindegy, miért ítélik el. Kétszeres gyilkosnál semmit nem fognak ebből figyelembe venni. Kisebb értékű csalásnál esetleg. Gondatlan esetében talán.

2020. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jut, hogy emiatt esetleg kint maradhatna, szó sincs róla, csak enyhítené-e, a kérdés továbbra is ez. Kirendelt ügyvéd van, nem foglalkozik semmivel, telefont sem veszi fel. Iteletet sem hoznak olyan gyorsan, hogy az a 9 hónap egyébként is számítson. Nem bántott az apajelölt egyébként az ég világon senkit.
2020. júl. 13. 11:12
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
Már leírtuk, hogy NEM VESZIK FIGYELEMBE.
2020. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hozzáértő választ vártam volna, nem “szerintem”-eket. Amennyiben fingod sincs róla, ne érezz késztetést negatív hozzászólásra.
2020. júl. 13. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!