Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhességet figyelembe vesznek...

Terhességet figyelembe vesznek a bíróságon?

Figyelt kérdés
A párom jelenleg előzetes letartóztatásban van, letöltendő büntetés előtt még kijöhet. Ha azidő alatt teherbe esnék, (régóta vágyunk gyermekre) azt a végső ítélet meghozatalánál figyelembe vennék a páromnak? Emiatt kaphatna kevesebbet?

2020. júl. 13. 08:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem "szerintem" válasz, hanem hozzáértő. Attól, hogy neked nem tetszik, még igaz.
2020. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%
Oké, szóval szerinted senki nem ért hozzá, aki nem azt írja, amit te hallani akarsz. Értem. :D
2020. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

Én abszolút nem értem az ítélethozatalban, mikor olyan indoklás születik - enyhítő körülményként - hogy "több kiskorú gyermeket nevel".


Egy bűnöző esetében ez súlyosbító körülmény kéne hogy legyen - hiszen milyen példát mutat a gyerekeinek....??? Abszolút negatívat.

2020. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem a nemleges válasz elfogadásával van baj, csak ha rosszindulatúnak kell lenni, hirtelen mindenki hozzáértő.

Utolsó hozzászóló, ebben igazad van, de ez nagyban függ a bűncselekménytől, értelmi szinttől, és még sok mástól is, nem minden fekete vagy fehér

2020. júl. 13. 12:11
 15/24 anonim ***** válasza:
22%

Értelmi szinttől...???


Tehát ha valaki makákó-szinten van értelmileg, az számíthat alacsony büntetésre..???


Elképesztő!

2020. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
micsoda szövegértési képesség. lehet valaki magas értelmi szinten is, értelemszerűen az lenne szimpatikusabb, és szavahihetőbb
2020. júl. 13. 12:15
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

„Értelmi szinttől...???


Tehát ha valaki makákó-szinten van értelmileg, az számíthat alacsony büntetésre..???


Elképesztő!”


Még felmentő ítélet is született ezen az alapon. Tehát nem bolond volt az illető, csak végtelenül buta.

2020. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

ha ilyen megeshet, az én kérdésem sem olyan buta, ebből kiindulva

továbbra is várom a -témában tanult embertől- a választ

2020. júl. 13. 12:22
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Ügyvéd vagyok, és azt hiszem, most írom le negyedszerre, hogy NEM veszik figyelembe! Ez nem az a helyzet, ahol ez számíthat, mert nem egy amúgy példás családapa került életében egyszer bajba, hanem fut, hogy gyorsan összehoz egy gyereket, hogy előnyt kovácsoljon belőle. A bíróság sem hülye ám!


Most nyilván meg fogod kérdőjelezni, hogy ügyvéd vagyok, és lepontozol megint, mert te csak azt fogadnád el hozzáértőnek, aki azt mondja, amit hallani akarsz. Pedig nekem van igazam, meg a többieknek, akik ugyanezt írták.


Te meg majd akkor hiszed csak el, amikor ott maradsz terhesen egyedül, ő meg megy jó hosszú időre a dutyiba.

2020. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%

#19-nél a pont!


Világosan leírta az indoklást.

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!