Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed a magyar...

Mi a véleményed a magyar igazság szolgáltatásról?

Figyelt kérdés
Tehát úgy általánosságban a bűnüldözésről, BTK szigorúságáról, a bűnözők megbűnhődnek e stb.

2020. júl. 16. 02:40
A kérdező szavazást indított:
totál vicc kategória az egész
inkább rossz mint jó, alapvetően sok esetben a jog a bűnözőt védi
se nem jó se nem rossz
inkább jó mint rossz
teljesen meg vagyok elégedve
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a bűnöző rendszert védi és az ártatlanokat bünteti.
2020. júl. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet általánosságban megítélni!


Minden büntetőügy sajátos és különleges, mert az elkövetés és az elkövető körülményei teljesen mások!


Attól, hogy van két egyforma testmagasságú ember, még baromira különbözhetnek egymástól!


Ui. a bűnüldözés meg nem igazságszolgáltatási "kategória". Az a kriminológia és a viktimológia.

2020. júl. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs igazságszolgáltatás. Jogszolgáltatás van. Nem ugyanaz!
2020. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Működne, ha egy-két törvény nem létezne. Sokszor látszik a rendőrökön, nyomozókon hogy segítenének a sértetten de bizonyos törvényekkel meg van kötve a kezük. Lényegében ezek az EU-s emberjogi törvények védik a bűnözket, a végén még egy kamerafelvételt sem használhat fel a sértett bizonyítékként, nehogy sértse szegény betörő személyiségi jogait.
2020. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Magyarországon nincs igazságszolgáltatás. Jogszolgáltatás van". Ezt annyira szeretitek írni, de az ég világon semmi értelme sincsen, ugyanis az igazság egy baromi szubjektív dolog ám, a jog meg le van írva és kész. Minden normálisan működő országban az általatok jogszolgáltatásnak nevezett rendszer van jelen.


Ami a kérdést illeti, én azt gondolom, hogy nem működik annyira rosszul, de a BTK-ban lenne mit módosítani SZERINTEM.

Erőszakos bűncselekmények illetve ittas/kábult állapotban történő járművezetés esetekben én jóval keményebb fellépést szeretnék.

Kábítószer FOGYASZTÁST viszont nem fenyegetném börtönnel, mert semmi értelme sincsen.

2020. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyanúsítottak sohasem érzik igazságosnak ha megbüntetik őket.
2020. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jelen egy volt rosszfiú.


Voltam büntetve 3×pénzbüntetésre lopás üzletszerű csalás, okirathamisítás, garázdaságos rongálás miatt. 205-2009 között.


Lopás miatt felfüggesztve 2014 ben egy évre, 2015-be lejárt.

Jelenleg egy 2018 -as lopás miatt is fel vagyok függesztve 1 évre, szeptember 20-án lejár. Azt várom,hogy járjon már le mert 21-én akkor megyek erkölcsit intézni mert megyek a bmw gyárba dolgozni remélem.


Válaszomból kiderűl mekkora gané ember voltam.

Jogosnak éreztem a büntetést, mert elkövettem.

Bűnöző voltam, és nem engem védett a törvény, hanem elítélt.


Akkor mi a kérdés?


Ellenem Békéscsabán ügy van folyamatban, nade azt nem követtem el és itt már nem lenne jogos az ítélet, ha elítélnek fellebbezek ameddig lehet, utána jön az emberi jogok bírósága.


Más, tanúként szoktak kihallgatni, de az semmi. Hány embert kihallgatnak naponta tanúként...


Tehát engem nem védett a jog, elítélt.

Ezt csak olyan tudja aki volt benne.

Védeni az ügyvéd védett.

2020. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6.


A gyanúsítottakat nem szokták megbüntetni soha, de soha.

A vádlottakat szokták.


Milyen jogász vagy te?

2020. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Szerintem sokan azt nem érzik jogosnak és igazságosnak, hogy pl te ennyi bűncselekmény után sem kaptál letöltendő szabadságvesztést, még csak rövid időre sem. Ezt ne vedd támadásnak, csak úgy megállapítottam.
2020. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem, nem támadásnak veszem.


Volt ugye 2014-ben felfüggesztettem ami 2015-ben lejárt.

Akkor a bíróság azt mondta, hogy ez egy utolsó figyelmeztetés, ha még csinálok valamit akkor be kell vonulni a börtönbe. Sokan azt hiszik, akit felfüggesztettre ítélnek és pl 5 év mulva csinál valamit, az letöltendő lesz, mert mégegyszer nem lehet felfüggesztettet kapni, azonban ez nem így van.


A 2018 as ügy csak olyan lopás volt ami helyiségbe a jogosult tudta nélkűl bekerített helyről volt, mindegy hogy csak 11 ezer volt a kár, előbb említett minősítés szerint bűncselekmény volt.


Az első gyanusitotti kihallgatásomon mondtam, hogy szánom-bánom, ha itt lenne a sértett most odaadnám a kárt neki azonnal. Folytatólagos kihallgatásom alkalmával behívta a sértettet is akinek.odaadtam a kárt és papír is készűlt róla. A tevékeny megbánást és a kár megtérítését valamint az alacsony összegű kár és mentális betegségem miatt az ügyész 10 hó fogházat kért, melyet a járásbíróság 2019 májusban, űlésen helybenhagyott, arra ítélt amit az ügyész kért és amelyet 2019 szeptember 20-án a törvènyszék jóváhagyott.


Nem is tagadom, én válkalom.


De megjavultam.

2020. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!