Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaságért és súlyos testi...

Garázdaságért és súlyos testi sértésért mennyi időt szabnak ki?

Figyelt kérdés
sziasztok, számomra teljesen idegen téma, így gyakorlatilag semmit nem tudok arról, hogy ez miként zajlik, konkrét információim sincsenek, de érdekelne, hogy visszaeső erőszakos cselekedetért előfordulhat-e, hogy két évre ítéljenek el valakit? Kaphat kedvezményt? Ha igen az közben derül ki, mikor már börtönben van? Mikor kell bevonulnia az adott illetőnek és mikor tudja meg, hogy melyik börtönbe kerül? Ilyen bűntettel hova szoktak kerülni? Köszi a válaszokat!

2020. júl. 16. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen pár éve, hogy egy visszaeső emberke éjszaka részegen az utcán egy kukát behajított az egyik ház kapuján az udvarra. Mivel többszörös visszaeső volt, a bíro simán ráhúzott 15 hónap letöltendőt. Ha ilyen mellé súlyos testi sértés is társul, szrintem az 1 év letöltendő borítékolható.
2020. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akár három évre is.


Majd a bíró figyelembeveszi az előéletet, az egyhítő súlyosító körülményeket.

2020. júl. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Esetleg a többi részét is tudja valaki? Hogy mikor lehet megtudni hogy hova kerül az illető?

2020. júl. 17. 17:05
 4/4 anonim válasza:
Én 1 év 9 hónapot kaptam. Az ügyész 3 évet kért rám, nem fogadtam el. 1-5-ös ügy. Annak a közép mértéke 3 év. Nagyon picivel mennek alá!
2020. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!