Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtó ezt mennyire...

Végrehajtó ezt mennyire teheti meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyámnak előkerült egy végrehajtás. Amiről eddig még papírt se kapott, hogy lenne neki.

Végrehajtó szerint ez még egy 12 éve nyitott lakossági számla amit nem zárt le, nem használt és elvileg a bank pörgette le neki mínuszba... 12 évig, felszólítás nélkül?


Egyrészt szerintem ez a követelés elévült másrészt nem is kapott felszólítást.


Fizuja felét vonják amit ugye nem is tehetne meg.


Ebben az esetben ügyvéd lesz a jó megoldás vagy fellebezés vagy hol lehet reklamálni?



2020. júl. 19. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem évült el, ha az egy élő lakossági számla...de mindegy is, ha végrehajtónál van az ügy, akkor vagy volt per, vagy fizetési meghagyás volt és anyu nem mondott ellent vagyis jogerőre emelkedett.


Ha nem kapott leveleket róla, akkor nagy eséllyel nem a bejelentett címén lakik vagy ignorálta a posta értesítőit és beállt a kézbesítési vélelem.

2020. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mekkora összegről beszélünk?
2020. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mekkora összeg. Neki 30 éve egy lakcíme van. Azért nem olyan, hogy nem veszi át a leveleket meg kamu címet ad meg. Mert pl. Más végrehajtásról jött neki azt ugye tudta is rendezni csak erről nem. Ahol én vagyok bank ott pl. Nem volt mozgás a számlámon és fél év után lezárták automatikusan nullával. Nem tudom más banknak ez miért jó...
2020. júl. 19. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Más végrehajtások is voltak? Akkor egyszerű.

Anyád hazudik, mint a vízfolyás vagy homokba dugja a fejét, ha jönnek a számlái.

2020. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, elévült-e, mert azt senki nem veszi figyelembe hivatalból. Gondolom, volt fizetési meghagyás, ott ellent kellett volna mondani, hivatkozni az elévülésre. Ha ezt nem tette, és a fizetési meghagyás jogerős lett, az kvázi elismerés, tehát végrehajtható.


Az elévülés az mindig csak kifogásként alkalmazható perben, vagy fizetési meghagyásban, azt nem veszik figyelembe, ha a kötelezett nem hivatkozik rá!


Szóval, mindegy, előtte elévült-e, ha már végrehajtónál van az ügy, akkor azzal már nincs mit tenni.

2020. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, a másik meg, amit előttem írtak: egyáltalán nem biztos, hogy elévült csak azért, mert te ezt gondolod. Ha folyamatosan kellene fizetni a számlavezetési díjat, akkor minden pillanatban van öt éven belüli, el nem évült része is a követelésnek.
2020. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!