Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közúton "kifogok" egy...

Ha közúton "kifogok" egy agresszív autóst és kiszáll, és megver és nincsenek bizonyítékok a történtekről, akkor ő büntetlenül megússza az egészet?

Figyelt kérdés

Például, mert rossz minőségű országúton lassan haladtam előtte (70-80 km/h) , elkezdett büntetőfékezni, leszorított, kirángatott az autóból és ezért megvert, mert sietett és feltartottam.


Ez csak elméleti kérdés, a fenti dolgot példának írtam le.

Szóval ilyenkor az elkövető büntetlen marad, ha ilyet kell valaha az életbe jogi útra vinnem?



2020. júl. 21. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ahogy kinyitja az ajtót padló hátrafelé, aztán kapaszkodjon csak.
2020. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
túl sok tényeket néztél
2020. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezért kéne egy nyamvadt autós fedélzeti kamerát venni mindenkinek.

[link]

24ezerért már egy top 1-est vehetsz, aminek normális a felbontása stb. Az nem csak ilyen agresszív esetekben segít, hanem abban is, hogyha baleset történik, egy pillanat alatt tisztázd magad, hogy nem te vagy a felelős, már ha... Azon túl meg azt tudom mondani, hogyha nem is ver meg, csak szívat a büntetőfékezéssel, akkor is simán feljelentheted, akkor majd megtanulja, hogy nem szabad.


Ha minden autóban lenne fedélzeti kamera, és ezeknek csak az 5%-a jelentené be a durván veszélyes szabálysértéseket, nagyban nőne a közlekedésbiztonság.

2020. júl. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Elmèsz az SBO-ra vagy a traumatológiai sűrgössègire, ès kèrsz az orvostól látleletet. Vagy ő tölti ki, ès ír szakvèlemènyt, vagy kèr iü. szakèrtő orvost ès majd ő. Ez már a vèlemènnyel ès csatolt fènykèpekkel elèg bizonyítèk lesz. Aztán bemèsz a helyi rendőrkapitányságra, feljelented, ès csatolod az egèsz látleletet bizonyítèkkènt. (Èn idegsebèsz, ideggyógyász, pszichiáter szakorvos ès professzor vagyok a SOTE-n, ès van orvos-közgazdász meg jogi szakokleveles orvos kèpesítèsem, èrtek hozzá)
2020. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 TatyóKirály válasza:
Én erősen kétlem, hogy Magyarországon jogszerű a fedélzeti kamera használata, és aztán az bizonyítékként való felhasználása. Pláne amikor nem köztörvényes amit elkövetett a másik.
2020. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TatyóKirály válasza:
Úgy egyébként mi a retek az az orvos-közgazdász, meg jogi szakokleveles orvos? Rajta van az is, hogy a világ legjobb kisunokájának?
2020. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15 Márpedig jogszerű. Igaz, van olyan, hogy személyiségi jog, de vannak annál magasabb rendű jogok. A magasabb rendű jog biztosításához a felvétel simán felhasználható.

Youtubeon is közzétehető a felvétel, csak a rendszámot, arcot, vagyis a személyazonosításra alkalmas ismertetőjeleket kell kitakarni.


Tovább megyek: Ha konkrétan nem az érintett személyiségi jogához kapcsolódik az ügy, akkor is felhasználható hivatalos eljárás során. Pl. felvesz egy súlyos szabálytalanságot, simán mehet a felvétellel a rendőrségre bejelentést tenni, és ők eljárást indítanak az autó tulajdonosa ellen (objektív felelősség), akárki is volt a volán mögött.

2020. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!