Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betörőre érdemes fegyvert fogni?

Betörőre érdemes fegyvert fogni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van fegyvere, törvényileg megteheti hogy ijesztés céljából eléveszi? Vagy egyáltalán érdemes? Gondolom aki ilyenre vetemedik hogy betörjön valahova nem ijed meg vagy inkább lelövetné magát minthogy elkapják.

2020. júl. 22. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez még senkinek sem hozott szerencsét! :)
2020. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Megteheted aztán mész a börtönbe :)
2020. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 árokpart ***** válasza:
97%
Már miért menne börtönbe? Éles lőfegyveren kívűl egy csomó fegyvert lehet otthon tartani és ha szükséges azzal arányában használni. Pl. gáz és riasztópisztolyt, gumilövedékes puskát, pisztolyt, fekete lőporos fegyvereknek szinte minden típusa szintén engedélymentes. A betörőre bizonyos esetekben a ráfogás arányos védekezés. Ne írjunk már butaságokat, joga van bárkinek megvédeni magát és tulajdonát.
2020. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

"Már miért menne börtönbe? "


Pl ha nem sikerül bebizonyítani hogy jogos volt az önvédelem :D Az hogy te egy jogos helyzetben megvéded magad meg bebizonyítani a bíróságnak hogy tényleg jogos volt amit tettél az két külön dolog... :) Sokaknak nem sikerült és most böriben vannak, pedig jogosan védték magukat :)

Ha ilyen helyzetben vagy a legbölcsebb hogy nem játszod ott a rambót hanem futsz és menekülsz, mert ha megvéded magad téged fognak meghurcolni a bíróságon. A saját példám tudom mondani, éjszaka csoportosan akartak kirabolni az utcán és elővettem a bicskám (a penge hossz szabályos volt) nem tettem semmi támadó mozdulatot csak védtem volna magam, erre a rablók kihívták a rendőröket akik kiérkezve úgy leszidtak hogy nem igaz, a rablókat meg ott pátyolgatták hiába mondtam nekik a szitut :) Annyi volt a szerencsém hogy nem tettek ellenem feljelentést különben mehettem volna bíróságra is. Egy életre megtanultam a leckét hogy mennyire lehet a rendőrségre és a magyar jogra számítani :) A legokosabb ha nem bántod a támadót hanem futsz, különben te fogod megszívni.

2020. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 árokpart ***** válasza:
Utolsó nagyon ráhibáztál. Sem náci nem vagyok, főiskolám van és másoddiplomaként pont pszichiáternek készülök. 5-ös nek. Igen az utcán ez sajnos valóban necces dolog és ott való igaz, hogy jobb ha valaki el tud menekülni. Otthon már valamivel jobb a helyzet, mert a betörő ha ellenállásba ütközik akkor inkább ő menekül, mert ha már veled a tulajdonossal találkozott és erőt fitogtat az már simán rablási kísérlet a részéről. Ezt meg azért a mai világban már kevesen vállalják be. Nem nagyon van annyi érték (mármint akinek van nem otthon tarja) amiért 2-től 8 évet érdemes lenne bevállalni rablóként, sőt még az is meggondolandó, hogy mekkora az az érték amiért egyáltalán a büntetett előéletet kockáztatná bárki is.
2020. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Legálisan tartott fegyverrel jogod van megvédeni magad, ha fegyverrel támadnak rád és veszélyben az életed.

Ezt lehet otthon és lehet közterületen is.


Más kérdés, hogy nem látom azt az életszerű szituációt, mikor meghallod, hogy jön a betörő, kiveszted a fegyverszekrényből a fegyvert, a páncélszekrényből a lőszert majd betárazol... :D


Ha nem így tárolod, akkor viszont nem csak felelőtlen vagy, de szabályt is szegsz vele.


Szóval ez az egész egy fikció, és persze marhaság.

A betörő a legritkább esetben olyankor megy, amikor van otthon valaki.

2020. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

És ki az aki rendőrt hív fegyverhasználat után?

Aki igen, az megérdemli a sorsát.

2020. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Miért, te mit tennél ha lelőtted?
2020. júl. 23. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Más kérdés, hogy nem látom azt az életszerű szituációt, mikor meghallod, hogy jön a betörő, kiveszted a fegyverszekrényből a "fegyvert, a páncélszekrényből a lőszert majd betárazol... :D



Ha nem így tárolod, akkor viszont nem csak felelőtlen vagy, de szabályt is szegsz vele."


ez egy téves infó

2020. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

371/2016 kormányrendelet:



42.3: "A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenlête esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható..."

2020. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!